آشنایی با انواع ویتامین ها

هندوانه با آب فراوان گرفتگی رگ ها و ماهیچه ها را کاهش میدهد و بنابراین از تورم جلوگیری میکند. ۲. این دانهها را با آب فراوان شستشو دهید و هر گونه ماده اضافه را از آن بزدایید. از آنجا که موهای چرب دارای pH کم هستند، شستشو با سرکه سیل ممکن است تعادل pH آن را بازیابی کرده و ترشح چربی اضافی پوست سر شما را کنترل کند. روغن تخمه هندوانه سرشار از اسیدهای چرب ضروری است که برای پوست مناسب میباشد و تمام سموم را از پوست دفع میکند و نهایتاً پوستی شاداب و با قابلیت ارتجاعی بالا را برایتان به ارمغان میآورد.

تخم هندوانه ادرار آور است، در نتیجه به دفع مایعات حبس شده در اثر تورم ناشی از بارداری کمک می کند. Protein : حضور مقادیر زیاد پروتئین در ادرار میتواند یک علامت مهم بیماریهای کلیوی باشد.اما در شرایط فیزیولوژیک وبدون بیماری مثل ورزش و تب هم دفع پروتئین در ادرار افزایش می یابد. ۴. دفع ادرار به وسیله این تخمهها تسهیل میشود و به منظور بهبود عملکرد کلیهها و دستگاه ادراری میتوان از تخمه هندوانه استفاده کرد. از این طریق هندوانه باکتری های غیر فعال را از مجاری ادرار پاک کرده و شما را از مشکل ادرار کردن دردناک رها میکند.

یبوست یک مشکل شایع دوران بارداری است. گام شمار می تواند مانند یک راهنما برای افزایش فعالیت روزانه تان، شما را هدایت کند. زمانی که شما باردار هستید، بدن شما باید از دو نفر محافظت کند. فاصله بین تزریقات باید چه قدر باشد؟ از چه مناطقی بیشتر چربی برداشته می شود؟ تشخیص تفاوت بین توده نکروز چربی و توده سرطان سینه با معاینه فیزیکی یا حتی با ماموگرافی تقریباً غیرممکن است. کمبود این ویتامین باعث افزایش احتمال ابتلاء به سرطان و مشکلات قلبی و عروقی و اختلالات تولید مثلی میشود. به دلیل دارا بودن منیزیم و اسیدآمینه آرژنین برای بیماریهای قلبی بسیار مفید است.

این میوه آبدار به دلیل داشتن مقادیر بالای آب و خواص آنتی باکتریال، فوقالعاده است. ممکن است نیاز به درمان آنتی بیوتیکی داشته باشید. تشکیل پلاک و مشکلات ناشی از آن ممکن است در سرخرگ بخشهای دیگر بدن نیز اتفاق بیفتد. خونریزی در دستگاه گوارش در مبتلایان به این بیماری شایع است و کنترل آن ممکن است دشوار باشد. افرادی که یک رژیم غذایی مدیترانه ای را دنبال می کنند، کمتر دچار چاقی و عوارض التهابی مرتبط با آن از جمله بیماری های قلبی عروقی خواهند شد.

آزمایش این پروتئین رایج نیست، اما می تواند توسط پزشک شما، در صورتیکه سابقه فامیلی بیماری قلبی دارید یا کلسترول خونتان بالاست، دستور داده شود. برای بررسی احتمال بیماری های قلبی، احتمالا نیاز به پانل لیپوپروتئین خواهید داشت تا سطح چربی های خون مثل کلسترول خوب (HDL) و بد (LDL) و تری گلیسیرید را اندازه بگیرد. بنابراین دفعه بعد که معدهتان دچار مشکل شد، با هندوانه آن را درمان کنید و به سرعت تسکین خواهید یافت. این یک مشکل شایع و آزار دهنده است که با عدم توانایی ما برای درمان این عفونت در بارداری، چند برابر میشود.

تحقیقات ما بر اساس داده های دانشگاه کمبریج است مطالعه EPIC-CVD، که به بررسی سلامت قلبی عروقی افراد میانسال در ده کشور اروپایی پرداخته است. علاوه بر منیزیم دانه هندوانه، به دلیل دارا بودن اسیدآمینه آرژنین، برای تنظیم فشارخون و پیشگیری از بیماریهای قلبی بسیار مناسب میباشد؛ زیرا آرژنین از باریک شدن رگهای خونی جلوگیری میکند. گروهی از این افراد وضعیت جسمانی سالمی داشتند و گروهی دیگر در معرض خطر اندک ابتلا به بیماری قلبی بودهاند.

اگر بیماری کبد چرب در شما تشخیص داده شود و یا مشکوک به این بیماری باشید در این صورت یکی از اولین سوالاتی که احتمالا برای شما مطرح می شود این است که ؛ برای حفظ عملکرد مطلوب کبدتان کدام غذاها را باید مصرف نمایید؟ دانه هندوانه سرشار از نیاسین میباشد که تولید سرامید و اسیدهای چرب موثر در مراقبت پوستی را افزایش میدهد. لک و کک و مک پوستی در همه قسمتهای بدن با پاکسازی بدن، به حداقل میرسد. این تحریکات پوستی میتواند لذت بارداری را کم کند. تخمه هندوانه البته بعد از بو دادن میتواند به عنوان یک میان وعده سالم و لذت بخش مصرف شوند.

هندوانه، در صورت مصرف در صبحها، احساس تازگی و راحتی برای شروع یک روز را به شما میدهد. ۵. تخمه هندوانه در تنظیم فعالیت دستگاه گوارش مفید میباشد و به منظور بهبود اختلالات رودهای کاربرد دارد. این تخمه ها یکی از میان وعدههای معمول مردم مصر است و در تهیه نانها، سوپها و بسیاری از غذاها کاربرد دارد. بعضی از درمانهای خانگی و وظایف روزانه برای مراقبت از مو نیز در کاهش خشکی کاذب سر و چربی مو کاربرد دارند که برای نمونه میتوان به روغن درخت چای و روغن ماهی اشاره کرد. شامپو به خلاص شدن از شر روغن اضافی کمک می کند، همچنین مواد زائد مو و هرگونه بقایای دیگر تجمع یافته روی پوست سر را از بین می برد.

اگر درجه حرارت در حین بو دادن بسیار زیاد باشد، بوی نامطبوعی در اثر سوختن مواد سمی ایجاد خواهد شد. به یاد داشته باشید که لازم است در مصرف انواع تخمه ها از جمله تخم هندوانه محتاط باشید زیرا زیاده روی در مصرف آنها به دلیل چربی و کالری بالا منجر به اضافه وزن خواهد شد. یک مطالعه ی 12 هفته ای برروی 62 نفر انجام شد و به شرکت کنندگان روزانه 3.9گرم CLA داده شد، نتایج این مطالعه نشان داد که این ماده تاثیری برکاهش وزن، اشتها و تعدادکالریهای سوزانده شده ندارد.

یک روش ساده برای دستیابی به اهداف زندگی سالم ، کم کردن این مواد غذایی فرآوری شده و جایگزینی آنها با وعده ها و میان وعده های خانگی است. علاوه بر چربی و پروتئین سالم، تخمه هندوانه همچنین حاوی فولات ویتامین B و مواد معدنی ضروری مثل آهن، منیزیم، پتاسیم و روی است، که همه این مواد به رشد و نمو مناسب جنین کمک میکنند. اکثر مردم تخمه هندوانه را مصرف نمیکنند و آنها را از هندوانه جدا کرده و دور می ریزند، با اینحال این تخمهها حاوی مواد مغذی هستند که میتوانند برای مادران باردار و جنین در حال رشد مفید باشند.

دیدگاهتان را بنویسید