افغان ها، فصل ١ تا ١٤

پارک جنگلی امام زاده هاشم، از جاذبه های گردشگری زیبای شمال ایران می باشد که علاوه بر تفریح مکانی مناسب برای زیارت معنوی می باشد. به دنبال این حادثه اعضای حزب عدالت كه بعضی از آنان همچون احسان الله خان و خالو قربان قبلاً از دوستان نزدیك میرزا بودند، درصدد بر آمدند كودتایی را انجام دهند كه طرح آن را قبلاًٌ ریخته بودند. میرزا كه تا حدی از هدف اعضای حزب و نقشه ی خائنانه ی آنان مطلع شده بود، به جنگل رفت و در این درگیری ها بسیاری از جنگلی ها دستگیر یا كشته شدند.

آنان ضمن انتشار اعلامیه ای با عنوان «فریاد ملت مظلوم ایران از حلقوم فداییان جنگل» به مفاسد دستگاه حاكمه ی ایران و جنایات انگلیسی ها اشاره كردند. این پارک با وسعت حدود ۸ هکتار در ۲۵ کیلومتری جاده رشت به تهران واقع شده است. خود وادی حدود 4.5 کیلومترازشرق به غرب و تقریبا 3.5 کیلومترازشمال بجنوب وسعت دارد. مساحت آن در حدود ۳۵ هزار هکتار است و درختانی مانند اورس، راش، بلوط، شیردار، توسکا و ممرز افرا در آن دیده میشوند.

درختان پهنبرگ و سوزنیبرگ، گیاهان دارویی و درختان جنگلی مختلف از جمله خرمندی، بلوط، راش، ممرز، ون، شب خسب، داغداغان، لیلکی، انجیلی و افرا در این پارک وجود دارند. در پارک جنگلی ماسوله انواع درختان راش، ممرز، توسکا، فندق، درخت آزاد و درختچه ها و گیاهان علفی و دارویی وجود دارد. پارک جنگلی میرزا کوچک خان دارای تعداد زیادی درخت کهنسال و تنومند می باشد که قدمت آنها به صدها سال بر می گردد. اصلاحات اساسی مملكت و رفع فساد تشكیلاتی دولتی، كه هر چه بر سرایران آمده از فساد تشكیلات است.

گیاهان تشکیل دهنده بزرگترین جوامع زیستی در سطح خشکیهای کره زمین می باشند و باقدرت زاداوری وتکثیری که دارند اگر درست بهره برداری شوند توسعه اقتصادی جامعه رابه ارمغان می آورند و نقش اساسی در تامین نیازمندیهای انسان دارند . از بزرگترین محوطه های جنگلی حفاظت شده در شمال کشورمان پارک جنگلی نور است که دارای مساحت ۳۶۰۰ هکتار می باشد که بزرگترین پارک جنگلی طبیعی در خاورمیانه است. پارک جنگلی نور توسط حسین سعیدی آشتیانی بنیانگذار پارکهای جنگلی در ایران ، طراحی و ساخته شد. ﭘﺎرك ﺟﻨﮕﻠﯽ ﻣﺎﺳﻮﻟﻪ واﻗﻊ شده در ﻏﺮب ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﻓﻮﻣﻦ و ﺟﻨﻮب ﻏﺮﺑﯽ اﺳﺘﺎن ﮔﯿﻼن می باشد.

ﭘﺎرك ﺟﻨﮕﻠﯽ ﻣﺎﺳﻮﻟﻪ دارای وﺳﻌﺖ 2400 ﻫﮑﺘﺎر است ﮐﻪ ﻗﺴﻤﺖ اﻋﻈﻢ آن ﮐﻮﻫﺴﺘﺎﻧﯽ می باشد. مساحت پارک جنگلی سیسنگان در حدود ۶۰۲ هکتار است و دارای انواع گونههای درختی، درختچهای خشبی و علفی و جانوری است. آب و هوای پارک جنگلی سیسنگان مرطوب است و زمستانهای معتدلی دارد. درخت کاج سیاه. pinus nigra :کاج سیاه مانند کاج سفید از درختا ن معرفی شده در شهر کابل به طور محدود انتشار یافته است .

از داخل پارک منظره شهر و نوار مرزی جمهوری آذربایجان هم دیده میشود. پارك جنگلی قلعه رودخان از منطقه هیرکان جمهوری آذربایجان آغاز و تا استان گلستان در ایران امتداد دارد.پارك جنگلی قلعه رودخان دارای وسعتی حدود ۱۸۷۰ هکتار است که در ۲۰ کیلومتری شهر فومن و در جوار روستای گوراب واقع شده است. پارک جنگلی میرزا کوچک خان با وسعت ۴۴۰ هکتار، در ۱۶ کیلومتری شهر آمل استان مازندران قرار دارد. این پارک جنگلی با مساحت ۱۵۰۰ هکتار از بزرگترین از بزرگترین محوطه های جنگلی حفاظت شده کشور محسوب میشود. جنگل های کشور ما از زمانهای طولا نی به این طرف خیلی زیاد به منظور چرش مواشی که همواره بیدون کنترول صورت گرفته است.

حال اگر شما هم قصد سفر به جنگل های ارسباران تبریز را دارید و می خواهید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید. بنابراین میرزا در رأس هیأتی به انزلی رفت و در آن جا با فرمانده ی ارتش سرخ دیدار و مذاكره كرد و نسبت به چند موضوع توافق كلی حاصل شد. پس از توافق جنگلی ها با روس ها، سران نهضت به رشت آمدند و در این شهر اعلام حكومت جمهوری كردند. این افراد در رشت دست به تشكیل حزبی به نام «عدالت» زدند و رفته رفته، ضمن برگزاری اجتماعات و سخنرانی ها، عملاً موارد توافق شده میان جنگلی ها و روس ها را زیر پا گذاشتند و تبلیغاتی را علیه میرزا آغاز كردند.

در مسیر نور به محمود آباد ، در میانه راه تابلویی وجود دارد که شما را به پارک جنگلی نور هدایت می کند، پارک جنگلی نور به پارک سعیدی آشتیانی نیز نام گذاری شده است. پارک جنگلی نور با پیوستن رستم رود به شهر نور اکنون در داخل شهر نور قرار گرفته است. پارک جنگلی منطقه ای بزرگ و بکر است که می توان آنها را ریه های شهر دانست و معمولا به صورت طبیعی وجود دارند اما گاهی با توجه به نیاز شهر به منطقه تفریحی، این پارک ها به صورت مصنوعی و دست ساز نیز به وجود می آیند.

امروز ارزش جنگلهای بکر بسیار زیاد است هر چند که متأسفانه روند تخریب کمی و کیفی آنها در دنیا رو به افزایش است. کمی آن طرف تر می توانید خود را به ساحل برسانید و از جنگل و دریا هم زمان لذت ببرید. پارک جنگلی سیسنگان که در ۲۷ کیلومتری جاده نوشهر به نور قرار دارد. پارک سیسنگان بخش همچنین دارای بخش ساحلی نیز می باشد. مجتمع کتاب جنگل خانه اصفهان با 800 متر فضای فروشگاهی شامل بخش کتاب های زبان های خارجه، کتب حقوقی ،عمومی و دانشگاهی ، کمک درسی و کمک آموزشی، لوازم التحریر، بازی های فکری،در فضایی آرام و چشم نواز محیطی مناسب برای مطالعه و بررسی کتب، تبادل نظر و استفاده از راهنمایی مشاوران مجرب جهت بهترین انتخاب در خرید کتاب و محصولات فرهنگی فراهم نموده است.

تاخت و تازهای خارجی در صحنه ی سیاست و اقتصاد كشور و سیاست بازی عناصر منافق و خود فروخته، وضع آشفته گیلان و بی كفایتی دولتمردان، انگیزه هایی بود كه این روحانی جوان، حساس و دلسوخته را به میدان سیاست و سپس به صحنه ی كارزار كشاند.نخست در برابر استبداد محمد علی شاه ایستاد و سپس با شخصیت های با نفوذ تماس گرفت و در آخرین مرحله از تلاش خود سلاح به دست گرفت و در برابر نیروهای بیگانه به مقاومتی جانانه پرداخت. هورمزد 1 و 2 شاید مردی باشد که بمقابل شاه بهرام 2 در اواخر سدۀ سوم م اغتشاش میکند.

پارک جنگلی امامزاده هاشم در گیلان، شهرستان رودبار و آزادراه رشت – قزوین واقع شده است. پل طبیعت نیز که یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی تهران است در نزدیکی این جنگل زیبا قرار دارد. میرزا در تیر 1299، معترضانه رشت را ترك كرد و اعلام كرد تا زمانی كه حزب عدالت از كارهای خلاف و حمله به اسلام و تبلیغ كمونیسم دست بر ندارد به رشت باز نخواهد گشت. میرحامد اختری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۵۰ هکتار از مناطق جنگلی در منطقه اشکراب در دهستان خرارود سیاهکل و هفت هکتار در منطقه مازیان نقله بر و قلک رودبار دچار حریق شد.

من با کمال تأنی و سکوت صحبت میکردم که انزجار خودرا از بیادبی او نفهمانم. آب و هوای این منطقه حداقل ۱۰ درجه خنک تر از نقاط شهری و پرجمعیت است . این مناطق مهمترین عوامل جذب کربن دی اکسید و گازهای گلخانه ای مخرب در جهانند. با چنین وضع سخت و دردناكی میرزا در سرمای شدید زمستان از همسرش خداحافظی كرد و در اعماق جنگل عقب نشست تا بتواند نیروهای پراكنده را در فرصت مناسب جمع آوری و سازماندهی كند. پس از تسلیم خالو قربان، نیروهای دولتی وارد رشت شدند و چون مذاكرات صلح با جنگلی ها به نتیجه نرسید، نیروهای دولتی به تعقیب جنگلی ها پرداختند.

بدون درختان، خاک آزاد با تأثير آب و هوا از بین میرود، موضوعی که میتواند منجر به مشکلاتی در رشد گیاهان شود. این جنگل زیبا با وسعتی در حدود ۶۰۰ هزار مترمربع، در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق رامسر و در مسیر جاده رامسر تنکابن، در استان مازندران قرار دارد. پارک جنگلی کشپل واقع در شهر چمستان یکی از پارکهای جنگلی استان مازندران است. میرزا کوچک که تازه از تبعید بازگشته به همراه دوستش میرزا حسین کسمایی در رشت گردش میکند که در شهر متوجه دستگیری رضا آژان توسط روسها میشود.

ورودی غربی پارک جنگلی نور از جادهٔ اصلی نور به محمودآباد جدا میشود. پارک جنگلی بی بی یانلو جزء جنگلهای هیرکانی غربی و جنگل های میان بند محسوب میشود، که در ضلع جنوب غربی و در فاصله ۵ کیلومتری آستارا قرار گرفته است. اولین دستاورد مورد انتظار از اجرای پروژه، ایجاد محیط توانمندساز ملی/منطقه ای است که از استقرار نظام جدید مدیریت در جنگل های هیرکانی حمایت خواهد نمود. جنگل ابر در شاهرود، باقی مانده ای از یک جنگل هیرکانی است که ۳۵ هزار هکتار وسعت دارد و در آن گونه های نادری از حیوانات و جانوران مختلف زندگی میکنند.

اعضای هیأت مدیره، تیم اجرایی، مدیر اجرایی، مدیر تدارکات، مسئول سایت، امور تبلیغات، سرلیدرها، لیدرها، خدمات، آشپز، رانندهها و حتی روستاییانی که مواد اولیه مورد نیاز برای غذاهای بومی را تأمین میکنند مستقیم در حال فعالیت با این مجموعه هستند. داستانی است که ساده و با احساس روایت می کند. این منطقه بیشتر از هر چیزی، برای حفاظت از یوزپلنگ ایرانی، مشهور است. سیاه خروس قفقازی یکی از حیوانات نادری است که میتوانید در این منطقه حفاظت شده مشاهده کنید. برای همین در این مطلب بعد از جستجو در میان خودروهای کاروان، خودروهای پیکنیکی و نمایشگاه های خودروهایی که اندازه یک خانه مجهز هستند، به دنبال مدرن ترین موارد گشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید