جاهای دیدنی اطراف اصفهان که باید ببینید

۴- در منطقه آراخوسیا شهرها زیر دیده میشود که با نواحی قابل قیاس کنونی آن از این قرار هستند: دامانا (چمن)، آسیاکا (شینکی)، سیگارا (شنگه)، آریکاکا (شهر صفا)، رهیزانا (رِگی)، آلسکاندریا (اسکندریه، سنگین)، آزولا/اوزولا (اوروزگان)، خوآسپَ (ترین کوت)، گاماکا (قندهار)، مالیانا (میمند/میزانی)، آراخوتوس (ارغنداب)، آرباکا (قره باغ) و فوسلیس (موسی قلعه). نام این شهرهای باستانی با شهرهای قابل قیاس کنونی شان از این قرارند: اِستوبارا (باروی نیرومند، اترار)، تریباکترا (طراز)، الکساندریا اوکسیانه (اسکیفغن، شهری در کنار شاخه کشکه رود در نزدیکی شهر سبز/کش باستانی)، اندیکومُردانا (ماه سرور، آی خانم در کنار آمودریا در سمت قندوز)، درپسا متروپولیس (شهربزرگ ماه و شراره آتش، واشگرد، دوشنبه)، اوکسیانه (وخش)، مروکا (مرکنده، سمرقند)، چولوبسینا (دارای عمارتهای بسیار رسا، بُخارا)، سیروس پولیس (بُنجیکث، اوراتپه در اسروشنه)، الکساندریا اکسترمه (اسکندریه دوردست، خجند) و انیسس (اندیجان).

کسانى که چشمه شفا را در افغانسان دیده اند، لطف نموده نام چشمه و آدرس دقیق آنرا بنویسند. ۵. چشمه شفا در کندز که سرد و دارای مرکبات کلسیمی است. طبق تحقیقات ابتدائی که درین محل صورت گرفت، منرال سلفر مخلوط با دیگر مرکبات در ولایت بامیان در منطقه یخشی گنبد ولسوالی سیغان و ولسوالی یکاولنگ، وجود دارد. این انرژی از حرارت مگما در داخل زمین، بالاثر مالش پلیتهای جامد و شکستگیها، تحت فشار گرفتن طبقه هایدروکاربنات درشمال افغانستان میباشد، مرکبات آبهای گرم افغانستان بای کاربنات کلورایدی، کلورایدی، سلفاید، سودیمی و به مقدار کم یکتعداد عناصرى چونGe,Be,B,Fe,Ag,Zn,Pb,Ba,Li,Rb, Sr ,Sc میباشد، که علاوه بر انرژی، میتوان به مقاصد دیگر استفاده نمود.

علت انتقال تکههای مرو از واحه آخال فشار جمعیت و نداشتن زمینهای زراعی کافی و عدم وجود آذوقه در آخال بوده است که یکی از رهبران تکه بنام قوشیدخان با زدن سدی بر روی رودخانه مرغاب آن واحه را آباد میکند. میرها : این طایفه از بازماندگان حاکمان لُر می باشند که در پشتکوه حکومت داشته اند . که این معدن در سال ۱۳۳۵ هجری از طرف وزارت معادن افغانستان تثبیت شده و ذخیرۀ آن ۲۰۰ هزار تن برآورد شده است. اين چاه توسط روس ها در حدود ٣٥ سال قبل به هدف انکشاف بلاک هاى نفت و گاز منطقه حفر گرديده بود و تصادفاْ معادن سلفر مایع برآمد.

ماکان به همان اندازه در چشمهایش بازیگر اصلی است، و علوی منش روشنفکری انقلابی را در چهره او نشان میدهد. این روزها در خیابانهای شهر سرعین که تردد میکنی با پاکبانانی مواجه میشوی که با چرتکه و سطلهای رنگ مشغول زیباسازی چهره شهر هستند، کمی آنطرف تر نیز تعدادی از نیروهای تلاشگر شهرداری در کنار فضای سبز و میادین شهر، مشغول گل آرایی و کاشت گل هستند. در انتهای چشمه ی بزرگ تر باداب صورت که حاوی آب شور است حفره ای وجود دارد که به نظر بی پایان میرسد. حاجی حبیب مرد ۷۱ ساله که به قول خودش بیشتر از ۴۰ سال بدینسو برای تفریح این­جا رفت و آمد دارد می­گوید، کرامات سابق این چشمه به دلیل «فسق و فساد» نمانده است.

کشور عزیزمان ایران، دارای چهار اقلیم مختلف است و در هر گوشه از خود، جاذبهای طبیعی و زیبا دارد که منتظر است ما را با آن شگفت زده کند. از تعداد مواد شیمیایی و مواد افزودنی قندی که در برخی از آبهایی که ادعا می کنند خالص هستند ، شگفت زده خواهید شد. شگفت انگیز تبدیل کرده. با وجود اینکه مکان های دیدنی و حیرت انگیز در این شهر فراوان است اما به نظرت بهترین جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟ در این مقاله برخی از جاهای دیدنی اطراف اصفهان را به شما معرفی خواهیم کرد.لطفا همراه ما باشید.

اصفهان ویزیت به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین برگزارکنندگان تور اصفهان از دست دارد که در این مطلب در مورد چشمه آبگرم ورتون توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهد و شما را با آبگرمهای اطراف اصفهان آشنا کند. معدن سلفر ولایت بلخ، در دامنه های کوه های البرز ودر ولسوالی چمتال در فاصله ۹ کیلومتری قلعه پشمی و در ۶۴ کیلومتری شهر مزارشریف قرار دارد. اگر در حدود 35 کیلومتر به جهت شمال شرقی از شهر بندرعباس دور شویم به چشمه آب گرم گنو خواهیم رسید. اگر چاه آب و یا چشمه آبی برای نوشیدن آب در خواب حفر کنید به معنای خوش شانسی شماست.

سیستم ایمنی طبیعی بدن خود را با آب معدنی که PH خنثی یا کمی قلیایی است تقویت کنید. این پارک طوری طراحی شده که با ورود به آن انگار وارد بدن انسان میشوید و با اعضای بدن انسان آشنا میشوید. او مىفرمود: نوح، آن هنگام كه توفان به پا شده بود، آبها را فرا خوانْد و همه آنها به او پاسخ دادند، مگر آبهاى تلخ و آبهاى گوگرددار. توی کولهپشتی من هزاران کلمه وجود دارند که برای تعریف ماجراهای تلخ و شیرین جادهها، سر از پا نمیشناسند. علاوه بر جاذبههای طبیعی آثار ارزشمند تاریخی نظیر مسجد تاریخی خاروانا، امامزاده کبودگنبد، قلعه­ های آغجا قلعه و جوشین، خانه امیر ارشد، کتیبهی سه هزار ساله­ی سقندل و صنایع دستی بیهمتایی چون جوراب­ بافی و گلیمبافی، این شهرستان را به یکی از قطبهای گردشگری تبدیل کرده است.

صنایع دستی روستای گلیرد نیز انواع محصولات چوبی، بخاریهای سنتی و تولیدات کرباس، گلیم، جاجیم، جوراب و دستکش و شال گردن است. ساج قاورماسی یکی از غذاهای سنتی ماکو است. او نیز از جنگ همه روزه خسته شده است. این چشمه به علت داشتن حمام طبیعی که به باور بسیاریها امراض، به ویژه مرضهای جلدی را شفا می­بخشد، همه روزه میزبان دهها بازدید کننده از گوشه، گوشهی ولایت بغلان و حتی سایر ولایتهای کشور است. ۱۸. چشمه شفا در استالف که به نام چشمه شور در استالف مشهور است. بر پایه معلومات ریاست معادن ولایت سمنگان، معدن سلفر این ولایت در یک منطقه به نام کوه گوگرد، در ۱۵ کیلومتری جنوبغرب شهر ایبک قرار دارد.

معمولاً معادن سلفر جامد، در سطح زمین به عمق بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ متر قرار دارد. بیمارستان گودرز، از اولین مراکز درمانی نوین یزد نیز در این محله قرار دارد. با بررسی برچسب ها به هیچ وجه از این موارد خودداری کنید. ۱۱. چشمه دشت حیرتان به نام چشمۀ آب گنده (آب گنج) دارای مقادیر زیاد سلفر میباشد. گردشگران پس از ورود به شهرستان اردل و عبور از روستای رستمآباد و رودخانه کارون، جاده خاکی را از ميان باغات انبوه به سمت اين تفرجگاه پر نام و نشان وصفناپذير در پيش میگيرند. پس از او در حدی که فکر می­کردی مردم نمیآین».

پس اگر قصد دارید شب را در این منطقه بمانید، به روستاهای اطراف دره آکواریوم بروید و از خانهها و اقامتگاههای محلی استفاده کنید. برای موج سواری به سمت منطقه آلاچاتی بروید و اگر هم بلد نیستید اصلا نگران نباشید چرا که چندین مدرسه موج سواری در آلاچاتی افتتاح گردیده تا علاقمندان به این ورزش آبی آموزش های لازم را برای این تفریح مهیج ببینند. ظاهرا آرام به نظر می­رسید، در جریانی که از او فیلم­ می­گرفتم، شاید هم یک دقیقه طول کشید بهطرف کمره نگاه نکرد؛ هنوز مصروف گوشی همراه­اش بود که برایش سلام دادم. در این خیابان حتی دستفروشان هم کتاب میفروشند.

اما گذشته از مسئلهی کرامات، هنوز آدم های زیادی برای تفریح به آنجا میآیند، برای شنیدن صدای تقابل آب با سنگها و از همه مهمتر برای آزاد خندیدن، نشستن و حتی برای فیسبوک کار کردن و رها شدن از فضای خشک و خشن و در نهایت بیزاری جستن از صدای وحشت­بار شلیک گلولههای سبک و سنگین. بازار سماورسازها، بازار صرافها، بازار قنادها، بازار كفاش ها، بازار كلاهدوزها، بازار لوافها، باغ چهلستون، چهارسو ضرابخانه، چهارسو كرباس فروش ها، سرای ضراب خانه، سرای قصر، سرای قيصريه، عالی قاپو، كاروانسرای ملک التجار، گرمابه جارچی، مدرسه علميه ملاعبدالله مدرسه عليمه جده بزرگ، مدرسه علمیه صدر بازار، مسجد امام، مسجد جامع اصفهان،مسجد حاج محمد جعفر، مسجد حكيم، مسجد دارالشفاء، مسجد شيخ لطف الله مسجد علی، مسجد نو اصفهان، مقبره كلباسی، موزه های معاصر و ميدان امام، تنها برخی از آثار تاريخی و جاذبه های گردشگری اين منطقه هستند.

در استان چهارمحال بختیاری در فصل بهار، در هر گوشه وکنار منطقه چشمه های فراوانی از دل زمین می جوشد. این چشمههای پلکانی در هر موقع از روز بسته به رنگ آسمان و طبیعت اطرافش، به رنگهای متفاوتی دیده میشوند. آب چشمه آبگرم ساری سو به دلیل رسوب املاح در سنگهای اطرافش، زردرنگ است و علاوه بر کمک به درمان آماس و تورم و درد مفاصل، باعث آرامش اعصاب میشود. این چشمه بهدلیل جریان متناوب خاصی که دارد، صحنهای بهیادماندنی از جوشوخروش رقصان آب ایجاد میکند.

دیدگاهتان را بنویسید