جنگل لفور کجاست؟

جنگل بارانخیز استوایی نوعی زیستبوم جنگلی بر روی زمین است که در مناطق نزدیک به استوا با میزان بارندگی زیاد پیدا میشود. در پارک جنگلی النگدره علاوهبراین، امکانات ورزشی زیادی برای ورزشهای توپی مانند بدمینتون، والیبال، پارک بازی کودکان و حتی مکانهای مخصوصی برای ورزشهایی مانند یوگا در اختیار مراجعهکنندگان قرار گرفته است. از جمله امکاناتی که در پارک جنگلی النگدره برای رفاه حال مسافران وجود دارد، سرویسهای بهداشتی، آبخوریهای فراوان، فروشگاهها، ساختمانهای نگهبانی، پاسگاههای نیروی انتظامی، محل برپایی آلاچیق کمپ، نمازخانه، پارک کودک، برق شهری، زمین ورزشی و ایستگاه منابع طبیعی و…

در کنار برپا کردن پیک نیکی فراموشنشدنی، میتوانید برای سرگرمی به بازیهای سادهای همچون بدمینتون، والیبال و یا غیره مشغول شوید یا به پیادهروی در بخشهای مختلف پارک بپردازید تا خاطرهای دلنشین از سفر به شهر زیبای گرگان برای خودتان رقم بزنید. دقیقا همان لحظهای که هوای بودن در فضایی جنگلی و دیدن آبشارهای خروشان به سرتان زد، همان موقع بهترین زمان برای سفر به لفور است. گردشگرانی که با تور گلستان به این دیار سفر میکنند، میتوانند به قدم زدن میان جنگلهای سرسبز بپردازند و لحظاتی بهیادماندنی را در کنار همراهان خود سپری کنند.

گرگان در هر فصلی از سال به خصوص بهار و پاییز به سبب آب و هوای پاکیزه، طبیعت سرسبز و دریای زیبایش مقصد خوبی برای سفر است. با فرا رسیدن تعطیلات آخر هفته، و یا تعطیلی در هر زمان دیگری، افراد بسیار زیادی برای کمی تفریح کردن و دور شدن از شهر و دریافت آرامش، به دنبال محیطی می گردند. در حقیقت اکثر ما انسان ها برای یافتن آرامش، پناه بردن به خانه هایمان را به تماشای مناظر طبیعی ترجیح می دهیم، اما مطالعات اخیر نشان می دهد درک طبیعت به شدت استرس را سرکوب می کند. بسیاری از افرادی که به النگدره میآیند، در وهله اول برای پیکنیک و اتراق در جنگل و سپری کردن یک روز آرام کنار خانواده و دوستان به این پارک جنگلی میروند.

در صورتی که قصد دارید برای اقامت خود جایی را به صورت آنلاین رزرو کنید جاباما در کنار شما است. در واقع، هر فردی با هر سلیقه ای اگر به بازدید از پارک جنگلی النگدره برود، به هیچ عنوان خسته نمی شود و می تواند تفریح و سرگرمی ای را برای خود در این پارک پیدا کند. پس به هیچ وجه حتی یه دونه زباله غیر تجدید پذیر از خودمون بجا نزاریم و تا جایی که برامون مقدوره زبالههایی که در منطقه هست رو هم جمع آوری بکنیم.

آبشار گزو یکی از بهترین گزینهها برای یک پیمایش یک روزه در این جنگل و عبور از بخشهای مختلف این جنگل زیبا است. اگر میخواهید به استان گلستان برای دیدن این پارک جنگلی زیبا سفر کنید و قصد خرید بیمه بصورت یکساله ندارید؛ میتوانید برای خودروی خود بیمهی بدنه و شخص ثالث بصورت روزشمار خریداری کنید. شهر زیبای گرگان پر از جاذبه های دیدنی و جنگل های سر سبز و زیباست ، النگدره نام جنگلی دیدنی و زیبا در استان گلستان و شهر زیبا گرگان نیز واقع شده است ، طبیعت این جنگل بسیار بگر و دیدنی است ، پس اگر قصد سفر به گرگان را دارید و میخواهید از یک طبیعت زیبا و فوق العاده لذت ببرید حتماً به این جنگل زیبا سری بزنید .

در روزهای زوج تردد خودروها و وسایل نقلیه در این جاده از ۶ صبح تا ۱۸ بعد از ظهر ممنوع است. حواستان باشد که لباس گرم به همراه خود بردارید؛ چراکه در شب ها یا اول صبح هوا بسیار سرد است. گردشگران، مسافران و ورزشکاران میتوانند از ساعت ۶ صبح تا ۶ عصر بهراحتی و به دور از آلودگی صوتی و شلوغی، در این جنگل سرسبز و در این جاده به جنگلنوردی، پیادهروی، دوچرخهسواری و تفریح بپردازند.

اگر ما از همین حالا در صــــــــورت امـــــــــکان برای گرم کردن خانه ها و تولید برق از انرژی آفتاب ، باد و یا آب به جای مواد سوخت استفاده کنیم از یکطرف از آلوده گی هوا و از طرف دیگر از تمام شدن منابع مواد سوخت در آینده نزدیک جلوگیری کرده ایم ، زیرا منابع مواد سوخت محدود است و اگر در مصرف آن زیاده روی کنیم به زودی تمام خواهد شد . در سراسر جهان رمان های بسیار موفق و مشهوری وجود دارند که در ژانر ها و زمینه های مختلف علاقمندان بسیاری را به خود جذب می نمایند.

همچنین برای تردد در پارک جنگلی میتوان از خودروهای برقی که به این منظور در دسترس هستند، استفاده کرد. در بسیاری از نقاط جهان و همین طور کشور ایران، کمبود عرصه جنگلی و نابودی جنگلها، آسیبهای غیر قابل جبرانی به وجود آوردهاند که از مهمترین آنها میتوان به آلودگی هوا و سیلهای ویران کننده اشاره کرد.جنگل های هیرکانی در شمال ایران نقش بسیار قابل توجهی در پالایش هوای آلوده دارند. از سیامک گلشیری تاکنون نزدیک به چهل اثر منتشر شده که درمیان آنها میتوان به بیش از ده رمان و پنج مجموعه داستان اشاره کرد. رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه برای حفظ رطوبت در جنگلهای بلوط مهمترین راهکار آبخیزداری است، تصریح کرد: در حال حاضر به طور متناوب با دورههای خشکسالی و سیلاب مواجه هستیم و آنچه که میتواند روانابها را در لرستان نگه دارد انجام کارهای آبخیزداری است.

اشاره کرد. همچنین در روستای صمد آباد نیز میتوانید دریاچه بسیار زیبایی را مشاهده کنید. رضا بیانی افزود: با راه اندازی پویش ایران سرسبز از ۸ دی ماه سال جاری تاکنون ۳ میلیون اصله نهال در سراسر کشور در مناطق تعیین شده کاشته شده است. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حجت الله غلامعلی امروز در بیست و ششمین نشست تخصصی مدیران عامل سازمانهای سیما منظر و فضای سبز شهری کلانشهرهای کشور در سالن رضوان شهرداری قم، بیان کرد: سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور برای توسعه درختکاری از ابتدای سال جاری جلسات متعددی با منابع طبیعی و سازمان جنگلداری کشور انجام داده است.

در این استان به سمت شهر گرگان بروید. یادتان باشد به هنگام رفتن به این جنگل زیبا، مقداری تنقلات و خوردنی تهیه کنید، حتی میتوانید بساط کبابتان را هم بردارید و به دل جنگل بروید تا در جمع دوستداشتنی دوستان و آشنایان در محیطی دلنشین غرق لذت شوید. در بهار و تابستان بسیاری از طبیعت دوستان برای لذت بردن از طبیعت زیبا و هوای مطبوعش راهی این جنگل بکر میشوند، در زمستانها نیز برف بازی در جنگل النگدره یکی از تفریحات ویژه گرگانی هاست، پاییز هم که با طبیعت رنگارنگش دوستداران خاص خودش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید