دفتر انتشارات و فناوری آموزشی

عسل جنگلی به دو روش تهیه می شود. در روش دوم افرادی که زنبور داری دارند و در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند، کندو های خود را در دل جنگل قرار می دهند. در روش اول با استفاده از کندوهای زنبور هایی که وحشی هستند و در دل جنگل ها قرار گرفته اند، برای برداشت عسل استفاده می شود. از شیوه های قدیمی بهره برداری از جنگل های اروپاست.اکثر زارعین که خرده مالک جنگل نیز بوده اند، اقدام به قطع تک درختان مسن وقابل بهره برداری می کردندنقطه مقابل قطع یکسره است.

معلوم میشود اکثریت مادها لباس وتجهیزات سکائیان را قبول نموده اند، لیکن این بدین معنی نیست که تمام ایشان کرده باشند یا اینکه تمام مادها فرهنگ سکائیان را با عین درجه پذیرفته اند. او آنرا ستاگیدیـا نامـیده و آنرا با گندهاران و دو گروه دیگر درون یک نوموس مالیـه ده یکجا نموده است. ظاهراً در خانه دیگر سرقت شده و سارق میخواهد با سرقت از گاوصندوق بدهی همسرش را بدهد. زنبورهایی که عسل وحشی تولید می کنند از لحاظ شکل و اندازه با زنبورهای دیگر تفاوت دارد. عسلی که در نهایت به دست می آید را که به صورت کاملا طبیعی برداشت شده است را عسل جنگلی و یا عسل وحشی می نامند.

عسل کوهی به عسل هایی گفته می شود که زنبور عسل آن را در داخل کندو هایی که دست ساز می باشند تولید نکرده است. این نوع عسل از درخت هایی مانند صنوبر، کاج و سرو جنگلی به دست می آید. حیوانات بسیاری مانند میمون و مار از درختان بالا میروند تا به نور خورشید رسیده و گرم شوند و آنگاه برای پیدا کردن غذا روی زمین می آیند. آیا میمون ها در برزیل زندگی می کنند؟ زنبورداران برای جلوگیری از این حملات کندوها را با سم اسپری می کنند. اما عسل ارگانیک عاری از هر گونه سم و حمله حشرات می باشد.

به نحوی که این نوع عسل از نظر کیفیت با عسل طبیعی و حتی عسل ارگانیک قابل مقایسه نمی باشد. جنگل های بارانی، اغلب جنگل های پردرخت، شرجی و پوشیده از درخت های بلند و برگ پهن و سرسبز هستند که هیچگاه رشد درختان در آنجا متوقف نمی شود. عسل های کوهی، وحشی و جنگلی ارگانیک می باشند. عسل ارگانیک نوعی عسل طبیعی است که از انواع سموم و آفت کش ها به دور می باشد. به گزارش روز یکشنبه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، «ترحم بهزاد» افزود: طرح های مرتعداری به عنوان یک دستورالعمل حفاظتی، اصلاحی و احیایی از اهمیت ویژه ای در تشکیلات منابع طبیعی برخوردار است بنابراین این راهکار به عنوان یکی از سیاست ها و برنامه های اساسی این سازمان دنبال می شود.

عسل وحشی به دلیل خالص بودن و روند طبیعی تولید عسل برای افراد دیابتی بسیار مناسب می باشد. خبرگزاری میزان- حیوانات و جانداران جزئی جدا نشدنی از جنگل آمازون هستند و به دلیل محیط مناسب شاهد زندگی شمار زیادی از آنها در سراسر این منطقهی زیبا هستیم. جنگل های آمازون در همه ی فصل های سال هوای گرم با رطوبت زیاد دارد. گز و پولکی هم که شیرینی های معروف اصفهان هستند. اما با تولید شهد در طول سال در فصل های مختلف شهد خاصی را تولید می کنند که در نتیجه از آن شهد عسل جنگلی تولید می شود.

در فروشگاه های عسل ظرف هایی با عسل تیره مشاهده خواهید کرد. به نحوی که زنبور ها در جنگل پرواز کنند و از گل هایی که در جنگل وجود دارد تغذیه کنند. یکی از این عوامل به نوع گیاهانی بستگی دارد که زنبور از آن ها تغذیه کرده است. هر کشور بنابر ضرورت جامعهی خود مواردی را در قانون منحیث حقوق اساسی تسجیل کرده است. سماق یکی از درختان این محل بهحساب میآید که بیشتر در بخش هوراند اهر میروید و روستاییان در طی مراسمی با نام جشن برداشت سماق، میوههای رسیده سماق را میچینند و پس از خشک کردن، آنها را آسیاب کرده و برای مصارف خوراکی و رنگرزی استفاده میکنند.

آدرس: بهترین راه دسترسی به بوستان جنگلی سوهانک، از میدان نوبنیاد و طی کردن اتوبان ارتش و امتداد جاده لشگرک به سمت شمال است. به نحوی که در تهیه عسل کوهی بدون دخالت انسان و اضافه کردن ماده ی خاصی بوجود می آید. چون وزرای ایران خودشان معتاد کار کردن و چندین صفحه نوشتن نیستند. در خرداد 1297، نیروی «كلنل پیچرا خوف» افسر روسی كه قصد بازگشت از ایران را داشت با«ژنرال دانسترویل» انگلیسی كه او نیز می خواست از طریق انزلی به بادكوبه برود هم پیمان شدند و نیروهای روسی در منجیل با فداییان «كمیته ی اتحاد اسلام» به نبرد پرداختند، در حالی كه زره پوش ها و هواپیماهای انگلیس هم برای كمك به او به حركت درآمده بودند.

در فروردین 1297، فداییان نهضت جنگل، پس از چند درگیری با نیروهای انگلیسی مواضع مهم راه رشت – منجیل را در اختیار خود گرفتند. درختان افرا، صنوبر، تمشک، بلوط، شمشاد، گردو، شیردار، پلت، لرگ و ممرز هم از جمله گونه های مهم گیاهی این منطقه هستند. از آثار قدیمی و مهم شهرستان خداآفرین پلهای قدیمی و تاریخی خداآفرین هستند که در نزدیکی شهر خمارلو قرار دارند. وی خاطرنشان کرد: با توجه به سطح گسترش آفت، با برگزاری جلسات هماهنگی و همکاری مدیریت بحران استانداری آذربایجانشرقی و آمادهسازی فرودگاه در منطقه «سرای» شهرستان هریس، ۲ فروند هواپیما در محل فرودگاه مستقر و عملیات محلول پاشی آغاز شد.

پیش از حمله ی «كلنل تكاچینكف» از تهران نامه ی تأمین برای میزرا نوشتند، ولی میرزا نپذیرفت و پس از درگیری های فراوان عده ای از سران نهضت از جمله دكتر حشمت كه پزشك بود و به واسطه ی خدمات پزشكی محبوبیت زیادی در لاهیجان كسب كرده بود و در آن جا یك گروه چند صد نفری به نام «نظام ملی» گرد آورده بود، تسلیم نیروی دولتی در رشت شد.

هرگاه دولت افغانستان بخصوص وزارت زراعت با ابتکارات بهتر و سرمایه گذاری های بیشتر روی احیا و توسعه این جنگلات پلان های وسیع و همه جانبه ای اتخاذ کند و همچنین در صدد بازاریابی و صادرات پسته به خارج از کشور باشد، بدون شک پسته ی افغانستان یکی از اقلام بزرگ صادرات خواهد شد، که تأثیر مثبت روی اقتصاد کشور گذاشته و عاید خوبی را نصیب مردم خواهد ساخت. شماری از سران كمیته اتحاد اسلام كناره گیری كردند و شماری از افراد تندرو در كمیته ی انقلابی گیلان عضویت یافتند.برای از بین بردن نهضت جنگل، وثوق الدوله در بهمن 1297، به وسیله ی سید محمد تدین پیام صلحی برای كوچك خان رهبر نهضت فرستاد و از او خواست كه نیروی مسلح خود را در اختیار دولت قرار دهد، میرزا نپذیرفت.

امضای این قرارداد چنان اختلاف نظر پدید آورد كه میرزا كوچك خان به ناچار انحلال كمیته ی اتحاد اسلام را اعلام داشت و كمیته انقلابی گیلان را تشكیل داد. پس از اشغال نواحی شمالی ایران از سوی روسیه ی تزاری، هیأت اتّحاد اسلام به مبارزه با ارتش تزار پرداخت و یك گروه مسلح به عنوان فدایی تشكیل داد و روستای كسما را در ناحیه ی فومن مركز كار خود قرار داد و در آن جا سازمان اداری و نظامی به وجود آورد. با این حال نخستین بار بود که یک مدل تیم بازسازی ولایتی را توسعه و بسط می داد (Roure I Pujol,21-24:2014).

حال چنانچه میزان بارندگی سالانه بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ میلی لیتر باشد جنگلهای به اصطلاح كم پشت یا تنك ظاهر می شوند. هیأت اتّحاد اسلام، پس از چندی به كمیته ی اتّحاد اسلام تبدیل شد و اعضای آن به 27 نفر افزایش یافت و رهبری كمیته را میرزا به عهده گرفت و تا پایان سال 1296 شمسی، بخش وسیعی از گیلان و قسمتی از مازندران، طارم، آستارا، طالش، كجور و تنكابن زیر نفوذ كمیته درآمد. طعم عسل کوهی به حدی خوشمزه می باشد که تا آن را نچشید نمی توانید به صورت کامل متوجه این موضوع شوید.

از لحاظ طعم و مزه اصلا نمی توانیم آن را با هیچ نوع عسل دیگری مقایسه کنیم. همچنین منطقه و مراتعی که زنبور در آن جا قرار دارد در رنگ عسل تاثیر دارند. این نوع زنبور ها بسیار کوچک و ریز هستند. این نوع عسل، عسل جنگلی می باشد. همچنین عسل کوهی دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد. به همین دلیل دارای خواص و فواید درمانی زیادی می باشد. به همین دلیل عسل وحشی قیمت بسیار بالایی هم دارد.

برداشت عسل وحشی به دلیل صعب العبور بودن بسیار سخت می باشد. به همین دلیل طعم و مزه ی بسیار خوشمزه و بی نظیری دارد. پارک جنگلی النگدره در استان گلستان قرار دارد و یکی از جاذبههای دیدنی گرگان به شمار میرود. چشمههای آب گرم و سرد ارسباران نیز یکی دیگر از جاذبههای گردشگری این منطقه است. مسئولان صنعت گردشگری دبی با تمرکز بر همین اصل، هر ساله پروژههای جلب گردشگر بسیاری را طراحی و اجرا میکند. جنگلهای این منطقه نیز دارای قدمت طولانی بوده و بسیاری از مسیرهای متراکم سرسبز را برای کاوش و گردش در دسترس قرار میدهد.

تصور کنید جایی قرار دارید که یک طرفتان دریای خزر است و طرف دیگر جنگلی سرسبز. گفت اعیان محترم، به شما معلوم است که امروز عید صد سالهٔ جمعیت انتشار انجیل است، و میدانید که من یهودی هستم، ولی در این مجلس با کمال شرف و افتخار ریاست میکنم؛ زیرا از برکت علم و معارف ما همه فهمیدهایم که ادیان هر قوم از فضایل روحانی و احترام عواید و از خصایص ممدوحه تمدن انسانی است. ما نشستیم دم دکان. چون دلیلی وجود ندارد کـه در مورد تاریخ جنگ بمقابل مارگیـان شک شود، نتیجه اینستکه اغتشاش حتما قبل از 29 سپتمبرشروع شده و داریوش قصدا تاریخ حقیقی اغتشاش را بـه تعویق انداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید