راز جنگل جیغ مشهد چیست؟

پوشش جنگلی سبب اعتدال در وضعیت آب و هوا می شود و به کاهش ماکسیمم دما و افزایش مینیمم دما کمک می کند. انتخاب صحیح یک گونه در امر جنگلکاری می تواند بازدهی عملیات جنگلکاری را تا حد مشخصی افزایش داده ودر صورت عدم انتخاب صحیح زیانهای اقتصادی یا حتی اکولوژیکی نیز ممکن است روی دهد. گونه های مختلفی از جنگل ها وجود دارند. جنگل ها علاوه بر این که خاک را در محل خودشان نگه می دارند، بلکه باعث تمیز شدن خاک از هر گونه آلودگی هم می شوند.

گونه هایی که در جنگلکاری مورد استفاده قرار می گیرند باید ضمن تأمین نیازهای چوبی قادر به به تأمین سایر احتیاجات غیر چوبی جمعیت فعلی و نسل آینده نیز باشند. از مهمترین مسائل مظرح شده در یک جنگلکاری، انتخاب گونه مناسب برای کاشت است. اما مهمترین هدف جنگلکاری معمولاً تولید چوب به صورت صنعتی و به صرفه است. کربن دی اکسید تولید شده را از بین می برند و در نتیجه هر درخت برگ دار در جنگل می تواند اکسیژن مورد نیاز برای ده نفر را تامین کند.

در نتیجه دمای کره زمین متعادل می شود. در نتیجه زمین کمی خنک می شود و نیاز برای استفاده از لوازمی خنک کننده کاهش پیدا می کند. حیوانات داخل جنگل نیز توسط ما انسان ها خورده می شوند و در نتیجه همه ما از جنگل تغذیه می کنیم. تقریباً 70 درصد گیاهان موجود در جنگل، مخصوصاً در جنگل های بارانی، دارای خواص ضد سرطانی هستند. این رودخانه در قیاس با سایر رودخانه های مشهور دارای طول و عرض گسترده ای است که آن را خاص کرده و همچون ماری بلند و طویل، راه طی می کند.

تحقیقات نشان داده اند که میزان خاک از دست رفته (فرسایش یافته) در مناطق عاری از پوشش گیاهی بیش از 100 برابر مناطق دارای پوشش گیاهی است. تأکید میکنیم، همیشه هم تأکید کردهایم که تخریب جنگلها، تخریب محیط زیست و نابود کردن رویشهای گیاهی و درخت و سبزه روی زمین، تخریب منابع ملّی است و ضربه به منافع عمومی جامعه است؛ همه بدانند، این که یک بخشی از جنگل را تخریب کنند، ویران کنند برای اینکه فرض کنید یک ساختمانی، یک مرکزی بسازند، این قطعاً به ضرر است. شما کاربران عزیز را به دیدن شماری از منظرههای زیبا و دیدنی افغانستان دعوت میکنیم، ممکن است تا هنوز ندیده باشید.

یکی از رجال گفت گمان ندارم بانک فرنگیان از بالنگ ما لذیذتر باشد. در ته دره هوای غلیظی مثل دیده میشد، اول گمان کردیم که هوای محبوس چندین هزار ساله رنگ بستر خودرا تاریک و خاکستری مینماید، بعد به خیالم رسید از منفذی در ته دره بخاری متصاعد است. باشگاه خبرنگاران جوان اردبیل – روحالله محمدی درمورد هدف از ثبت ملی میراث طبیعی جنگل حتم مئشه­ سی شهرستان مشگینشهر در فهرست آثار ملی ایران گفت: به منظور تعیین حریم حفاظتی واعمال ضوابط قانونی برای سیمای بصری و متجاوزان به حریم استحفاظی منطقه و تقویت نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی به عنوان بازوان کمکی یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی در پاسداری و صیانت و حفاظت از این میراث طبیعی اقدام به ثبت این جنگل کردیم.

در ۴۵ کیلومتری کلیبر و در بخش خداآفرین، منطقه حفاظت شده آینالو قرار گرفته. در حدود ۱۴ کیلومتری شمال شرقی قلعه، شهر کلیبر با دسترسی بسیار خوبی جا خوش کرده و این شهر نقطه شروع سفر ماجراجویانه به قلعه بابک است. درنیمۀ سدۀ دوم ق م مـهاجرین جدیدی ازجنوب آسیـای مـیانـه داخل قسمت های شمال افغانستان مـیشوند. او بنیاد گذارسلسلۀ موریان است که دراواخرسده های چهارم وسوم ق م برقسمت اعظم شمال و مرکز هند فرمان میراند. مهاجرت های که باعث آمدن شیونایت ها ومتعاقبا یفتلی ها بافغانستان وشمالغرب هند میگردد با جنبش های کتلوی بزرگ دیگر همزمان است که باعث آوردن قبایل هونی دیگر بطرف یوکراین و اروپای مرکزی تا دور دست های فرانسه میشود.

بسیاری از فرآورده های چوبی و سلولزی، صنعتی، شیمیایی و ساختمانی از جنگل ها به دست می آید. کشاورزی در کنار جنگل فواید زیادی دارد. در کنار آن جنگلکاری می تواند اهداف دیگری همچون حفاظت خاک، جلوگیری از فرسایش و لغزش آن، ایجاد پناهگاه حیات وحش، مقابله با بهمن، تأمین سوخت، تأمین خوراک دام، استفاده از مواد مستحصله درختی همچون مواد تانن، صمغ و رزین و. اهداف یک جنگلکاری به فرا خور شرایط موجود در منطقه تعیین می شود. همچنین گیاهان دارویی زیادی در این منطقه یافت میشود. که ثبت جهانی شدن این منطقه در حال بررسی است و اقداماتی برای ثبت جهانی آن در یونسکو صورت گرفته است.و از چند پارامتر، تاریخ، زیستبوم و گردشگری حايظ اهمیت است.

جنگلها هر ساله پر بار تر از قبل می شوند؛ به شرطی که انسان ها به آن ها آسیب وارد نکنند اما آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که جنگل ها چه فایده ای برای زندگی ما دارند و اهمیت وجودشان در محیط زیست چیست؟ درختان موجود در جنگل سموم را از بین می برند و در نتیجه خطر آسیب دیدگی را کاهش می دهند و به شدت در تمیز شدن خاک موثر هستند.

جنگل پر از دارو های طبیعی و گیاهی است و در نتیجه برای بهبود بیماری می توانیم از گیاهان مختلف در جنگل استفاده کنیم. پوشش گیاهی و جنگل سبب می شود تا خاک دچارفرسایش آبی و بادی نشود و کیفیت آن تقویت شود. ـ پوشش گیاهی بهویژه درختان در کاهش آلودگی هوای ناشی از سوخت واحدهای صنعتی، خودروها و منازل تأثیر به سزایی دارند. آلودگی هوا را در مقیاس بسیار بالا پاکسازی می کنند، و کربن دی اکسید را از بین می برند. صدا داخل جنگل محبوس می شود، چنانچه در نمناک عنوان شده است درختان مرتفع مانعی برای آلودگی صوتی هستند و در نتیجه آلودگی صوتی در کل کره زمین جای خودش را به صدای برگ درختان و آواز پرنده ها می دهد.

جنگلهای بارانی به شدت هوا را تمیز می کنند و در نتیجه وجود آن ها بسیار حائز اهمیت است. صدها سنگ این چنینی در جنگلهای آمازون وجوددارد. جنگلهای هیرکانی با وسعتی بالغ بر ۵۵۰۰۰ متر مربع، در دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان قرار دارند. در مراحل اولیه که زندگی بدوی داشته برای احتیاجات خود به نابود کردن جنگل ها به صورت بیرویه پرداخته، و در مرحله شبانی برای چرای دام و ایجاد زمین زراعتی به قطع درخت اقدام نموده و در آخرین مرحله که اهمیت این سرمایه خدادادی بر او مسجل شده به بهره برداری اصولی از آن پرداخته است و در این مرحله گاهی احساس نموده که با کاشت درخت و جنگل کاری می تواند اشتباهات گذشته را جبران نماید و یا به دلایل اقتصادی اقدام به جنگلکاری نموده است.

طبیعت همواره با زیبایی های خود نظر انسان را به خود جلب می کند و گیاهان یکی از عوامل مهم زیبایی طبیعت به شمار می روند و همه انسان ها از مشاهده طبیعت سرسبز جنگل ها و مراتع لذت می برند. اما در اين كشور غداهايي نيز پخته مي شود كه به علت عموميت يافتن در سراسر كشور، جزو غذاهاي سنتي و ملي آن به شمار مي آيند. اما در شهر، این روز شاه، برای ناهار، بخانهٔ امیر بهادر جنک رفت، و در آنجا میبود که آگاهی دادند شهر بهم خورد و مردم بازارها را بستند. وجود فضای سبز و جنگل در اطراف شهرها به مردم این امکان را می دهد که پس از خسته شدن از زندگی ماشینی بتوانند اوقات فراغت خود را در این مکان بگذرانند.

90 هجری) باز میکوشد تا اعراب را از خاک خود براند و دولت هفتال را دوباره مستقر سازد، این کوششها بالآخره بافنای وی پایان یافت. وی اسپانیایی است و در واشنگتن آمریکا زندگی می کند. رئیس آتریاد تهران، با ارسال نامهای به میرزا درصدد تطمیع وی برآمد ولی میرزا در پاسخ، از برقراری نظام جمهوری در ایران سخن گفت که نشانه حرکت جدید رهبری نهضت بود. درختان بسیاری از آلوده کننده های محیطی مثل کربن مونوکسید، سولفور دی اکسید و نیتروژن دی اکسید را به خودشان جذب می کنند که همگی در تمیز شدن هوا موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید