راهکارهای کاهش چربی خون

به گفته محققان شیرینی و شکلاتدوستها بیشتر از دیگران درمعرض بالا رفتن تریگلیسیرید خون قرار دارند. برخلاف اینکه تری گلیسرید از نوع چربی هاست، منشأ ایجادش بیشتر قندها و کمتر چربی ها هستند. در بیماری اسهال، مشکلات کبدی، سوء هاضمه پس از جراحی، ایدز، بیماری سیلیاک و بسیاری بیماریهای دیگر از این روغن استفاده میکند. مصرف داروهایی مثل آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد اسهال، باریم، بیسموت، آهن، اسید آسکوربیک، داروی ضد التهاب غیر استروئیدی و منیزیم. اگر هم در حال مصرف آنتی بیوتیک هستید بهتر است با نظر پزشک معالج یک هفته پس از اتمام دارو آزمایش بدهید. مدفوع ممکن است از نظر وجود خون مخفی مورد بررسی قرار بگیرد (OB).

آزمایش کشت مدفوع برای بررسی علت عفونت مثل باکتری، ویروس، قارچ و یا انگل انجام می شود. در صورت وجود عفونت در ادرار نیز با انجام کشت ادرار می توان به آن پی برد. ۱۰ تا ۱۲ ساعت قبل از مراجعه به آزمایشگاه هیچ گونه خوراکی یا آشامیدنی جز آب میل نکنید. عدم ارسال نمونه به آزمایشگاه در عرض ۱ ساعت. سیب زمینی سرشار از هیدروکربن بوده و ترکیباتی شبیه به ماکارونی دارد برای اینکه زودتر صاحب عضلات زیبا و شکم شش تکه یا سیکس پک شوید بهتر از قبل از انجام تمرینات ورزشی حدودا یکساعت قبل یک سیب زمینی آپز بزرگ بخورید این کار برای این است که انرژی کافی برای تمرین و چربی سوزی داشته باشید بعد از تمرین هم می توانید دوباره یک عدد سیب زمینی آپز به همرا تخم مرغ مصرف نمایید تا زودتر نتیجه بگیرید البته به خاطر داشته باشید سیب زمینی را حتما بعد از آپز کردن به صورت سرد مصرف کنید .

پس حتما در این مورد از پزشک خود یا مسئولان آزمایشگاه سوال کنید. به همین دلیل گالنی از طرف آزمایشگاه به شما داده می شود که ممکن است حاوی مواد نگهدارنده مایع یا جامد باشد. البته اگر محدودیت در مصرف آب توسط پزشک یا مسئولان آزمایشگاه تذکر داده شده باشد، مجاز به نوشیدن آب هم نخواهید بود. افزایش LDL در خون می تواند باعث باریک و سخت شدن رگ های تغذیه کننده ی قلب و مغز و به دنبال آن بروز بیماری های قلبی و مغزی شود. در گذشته، چربی های اشباع را مضرترین نوع چربی برای سلامت قلب می دانستند.

آزمایش کامل ادرار برای تشخیص و اثبات وجود بعضی از مواد و سلول ها از جمله قند، پروتئین، خون، گلبول های سفید و گلبول های قرمز انجام می شود. نشان داده شده است که ضریب کلسیم کرونر بازتابی دقیق از خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی در فرد است و به پزشک کمک میکند تا میزان تهاجم یک اختلال چربی را تشخیص دهد. گذشته از اینها، تولید صفرا توسط کلسترول ایجاد میشود و خیلی از هورمونها هم بهخاطر وجود کلسترول در بدنتان تولید و ترشح میشوند، اما همین ماده مهم و تاثیرگذار، اگر بیشتر از ۲۰۰میلیگرم/ دسیلیتر در بدنتان تولید شود، حسابی شما را به دردسر میاندازد و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را بیشتر میکند.

بنابراین، خطر افزایش سطح کلسترول خون نیز بیشتر میشود. محققان دانشگاه هاروارد میگویند مردانی که ۱۵۰دقیقه در هفته ورزش میکنند، با همین میزان تحرک اندک میتوانند خطر ابتلایشان به قندخون بالا را تا ۵۹درصد کاهش دهند. تری گلیسیریدهای بسیار بالا همچنین میتوانند باعث التهاب حاد لوزالمعده (پانکراتیت) شوند. همچنین نباید در این فاصله دوچرخه سواری کنید. این میوه ها به مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارند و این آنتی اکسیدان ها باعث سوختن چربی ها و لاغری میشود و اشتها را برای خوردن غذا کاهش میدهند در واقع اگر بتوانید روزانه از میوه های نام برده شده یک سالاد مغزی برای خود درست کنید ضمن آنکه انرژی مورد نیاز بدن خود را تامین میکنید در یک فاصله زمانی کوتاه هم می توانید به کاهش ورن و تناسب اندام برسید .

در فاصله خون گیری اول و دوم نباید هیچ گونه تحرک غیرمتعارف مانند ورزش و پیاده روی داشته باشید. نمونه گیری تستوسترون بهتر است صبح انجام شود زیرا سطح این هورمون صبح ها بالاتر است. تعداد زیادی تحقیقات علمی بر روی این نوع سی اِل اِی انجام شده است که اثر بخشی و امن بودن مصرف آن شهادت میدهند. هر روز تعداد آگهی هایی که مدعی هستند لاغری بیش از 10 کیلو ظرف کمتر از یک ماه با متد آنها امکان پذیر است بیشتر می شود. نه بیشتر و نه کمتر؛ شما تنها به ۷ساعت و ۴۶دقیقه خوابیدن در شبانهروز نیاز دارید.

برای انجام تست های کبدی نیازی به ناشتا بودن نیست اما برای گرفتن نتیجه دقیق تر بهتر است حداقل چند ساعت ناشتا باشید. اما چند رفتار نادرست باعث میشود که با خوردن برنج چربی بیشتری در شکم شما ذخیره شود. شکم و پهلو قسمتهایی از بدن هستند که استعداد چاقی بیشتری دارند و مشکل عمومی خیلی از خانمها و حتی آقایان نیز همین است. چاقی شکمی، یکی از بدترین انواع چاقی است و میتواند همراه خودش بیماریهای مختلفی را بیاورد و حتی شما را به بیماری خطرناکی مثل دیابت نوع دو هم دچار کند. آنها میگویند بیخوابها نهتنها درمعرض ابتلا به بیماریهای جسمانی مثل دیابت نوع دو قرار میگیرند، بلکه بیشتر احتمال دارد به بیماریهای روانی و اختلالاتی ازقبیل حافظه ضعیف دچار شوند.

تقریبا ۳۰درصد افراد بالای ۱۸سال به فشارخون بالا مبتلا هستند و همین مشکل یکی از اصلیترین دلایل ابتلا به بیماریهای قلبی است. بی تحرکی یا به اصلاح یکجا نشینی، یکی دیگر از مهمترین دلایل افزایش تری گلیسیرید خون به شمار می رود. Cr: یکی دیگر از اصطلاحات آزمایش خون، Creatinine است. هویج: درست است که مصرف هویج در دوران بارداری ممنوع نیست اما اگر برای تقویت خودتان هر روز یک لیوان آب هویج میخورید، با دریافت بیش از اندازه ویتامین A به جنینتان آسیب میزنید. این متخصص تغذیه ادامه داد: چربیهای حیوانی را میتوان به صورت موردی و در حد کم استفاده کرد، اما جایگزین کردن آن با روغن مصرفی روزانه میتواند مشکلات جدی به خصوص در زمینه قلبی عروقی به همراه داشته باشد.

شما نباید تحت هیچ شرایطی این مواد را خالی یا آنها را بو کنید. برای اینکه چنین بیماریهایی زندگی را برایتان سخت و حتی ناممکن نکنند، باید بهطور مرتب با انجام آزمایش خون قندخونتان را چک کنید و مطمئن شوید که عددی که آزمایشتان نشان میدهد، به مرز هشدار نزدیک نشده است. کلسترولی که در بدنتان است چیزی جز دردسر برایتان بههمراه نمیآورد. علاوه بر این، گلابی نیز غنی ازکاتچین و فلاونول ها است که کمک می کند تا از ذخیره شدن چربی در شکم خود به طور موثر جلوگیری کنید. آزمایش را حتما قبل از ساعت ۱۰ صبح شروع کنید طوری که حداکثر تا ساعت ۱۲ آزمایش قند دو ساعته به اتمام برسد.

بعد از آن به مدت ۲۴ ساعت یعنی تا هفت صبح فردا تمامی نوبت های دفع ادرار را در ظرف مخصوص جمع آوری کنید. این آزمایش از اواسط دهه چهارم زندگی به طور منظم و حداقل سالی یک بار برای مردان توصیه می شود. ۱- به برشهایی از هر یک از این خوراکیها چند قطره لو گول اضافه کنید. ۳- مصرف قند و شکر و سایر فرآوردههای تهیه شده از آنها مانند انواع نوشابهها، مربا، ژله، شکلات، کیکها و شیرینیها را محدود یا حذف كنید. مثلا برای صبحانه یک برش نان تست، یک لایه نازک کره، کمی مربا، یک سهم میوه به همراه چای یا قهوه میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید