.::سایت اطلاع رسانی مبلغ::. – ایرانگردی

همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاحدید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.در صورت مشاهدهی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آنها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید. لطفا در هنگام پاسخ دادن به سوالات از به کارگیری الفاظ و جملاتی تحقیرآمیز که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری کنید. قرار گرفتن در هوای آزاد یا نور خورشید هم باعث می شود خواص خود را از دست بدهند.

ورنی نوعی گلیم ریز بافت فرش نما است که دارای بافت و طرح خاصی است و جز در استان آذربایجان شرقی در کم تر منطقه ای از ایران بافته می شود . 13- چگونه می توان سایه ی جسمی رابزرگ تر کرد ؟ زیبایی های طبیعت مازندران آنقدر زیاد است که بیشتر افراد در انتخاب مقصد خود سردرگم می شوند و انتخاب مقصد کار دشواری است. در خانه نیز این کار را انجام میدهند.

نقره سازی نیز از ظریف ترین صنایع دستی استان آذربایجان شرقی است که بیشتر در شهرستان تبریز انجام می شود . اولین نمونه از سنگ نگاره های منطقه حفاظت شده قمیشلو که با ۳۰۰۰ سال قدمت به عنوان یکی از قدیمی ترین شکارگاه های استان به حساب می آید در سال ۸۸ توسط علاقه مندان کشف و در سالهای بعد نیز با حضور کارشناسان آثار تاریخی تعداد بیشتری از این آثار مورد شناسایی قرار گرفته اند.

علاقه زیادی به نویسندگی دارم و یکی از بلاگر های نت نظر هستم. شهروندان و محلي ها اعتقاد دارند که آب اين چشمه در مداواي بيماري هاي ريوي و گوارشي موثر است، مي توان گفت که ارائه خدمات لازم براي بهره برداري اصولي، بهداشتي، کارشناسي و صحيح از آب اين چشمه مي تواند علاقه مندان زيادي را از داخل و خارج استان براي استفاده از اين آب و ديدار منطقه راغب کند. این ساحل یک مقصد مورد علاقه برای اسکی بازهاست. تمام چشمهها به جز چشمه حکیم که دمای کمتری نسبت به سایر چشمهها دارد از سایر چشمهها برای اهداف بالنئولوژیکی استفاده میشود.

در اینجا 4 مزیت برتر نوشیدن آب چشمه آورده شده است. در این مجموعه کلاسهای آموزش غواصی و آموزش انواع ماساژ نیز برگزار میشه. این قلعه در نزدیکی غریب خان است. بنای قدیمی پیر الیاس که در نزدیکی میدان مارکار و ابتدای بلوار منتظر قائم شهر یزد واقع شده یکی از این مکانهای مذهبی زرتشتیان است که اخیرا نیز بازسازی شده است. هفت لتی (نجف آباد) مربوط به دوره صفوی است و در امیرآباد، خیابان دکتر شریعتی، جنب شهرداری واقع شده و این اثر در تاریخ ۳۰ تیر ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۲۱۱۶ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

در 200 متری این مکان، گورستان تاریخی قدمگاه واقع شده است، قدمت این گورستان تاریخی مربوط به سدهٔ 9 و 10 هجری قمری بوده و این اثر بهعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. در ایران تعدد و كثرت را بیشتر با عدد چهل بیان میكنند و به طور تصادفی چون تعداد ستونهای تالار، بیست عدد و انعكاس عمارت و ستونها هم در استخر مقابل آن به خوبی مشهود است، این كاخ با انعكاس آن در آب مفهوم «چهل ستون» پیدا می كند. نقش هایی که به وسیله بافندگان بر روی ورنی تصویر می شوند ذهنی بوده و بنا به ذوق و سلیقه بافندگان طراحی و بافته می شوند .

کارشناسان ایجاد این آثار را مربوط به حضور انسان های اولیه در این منطقه به منظور شکار حیواناتی مانند آهو و بز کوهی که در حال حاضر نیز در منطقه زندگی می کنند دانسته اند. مسافت این جزیره حدودا 1 ساعت و 30 دقیقه تا 2 ساعت می باشد. این پله ها به صورت طبیعی از تخته سنگ های موجود در آن تشکیل شده است و در نتیجه برای پیاده روی و کوهنوردی بسیار جذاب می باشد. غم ، شادی ،هجران ، وصال موفقیت ها ، شکست ها و قهرمانی ها همه و همه در این گنجینه موزیکال متجلی است .

روزهای قبل و بعد از سال نو در افغانستان رنگ بوی دیگری دارد، مردم با برپائی سنت های دیرینه افغانستانی مرسوم، این ایام را با برپایی جشن های مختلف و نمایش رسوم گذشتگان (وسائل و ابزاری که درگذشته از آنهای برای کارها و زندگی روزمره استفاده می شد و ابزار کارهای اقتصادی و تجاری از قبیل گرفتن روغن کنجد با خراس، آسیاب آبی، گارگاه های ساخت بعضی از خوراکی ها و غیره) پاس می دارند. همچنان با احداث بندها ، ذخیره گاهها و سدهای آبگردان هم میتوان جریان آب را مهار کرد و از ضایع شدن آبهای بهاری تا حدود ممکن جلوگیری کرده و میزان بهره برداری از آب هریرود را برای کشت و زراعت به طور چشمگیر وقابل ملاحظه ای بالا برد .

بناي شهر فعلي ملاير با حكومت فتحعلي شاه قاجار در سال 1188 هجري مقارن است كه توسط محمدعلي ميرزا دولتشاه احداث شد و نخست به نام باني آن دولتآباد خوانده شد، و سپس با انقراض سلسله قاجاريه به ملاير مغيير نام يافت. ارتباط کاروانیان و یا گله های عبوری از نجف آباد به طرف تنگ بزگله و سپس منطقه سامان را بر قرار می کرده است. قالی تبریز از معروف ترین قالی های ایران است که به طور عمده در مرکز استان و روستاهای اطراف تهیه می شود .

همانطور که می دانید استان آذربایجان شرقی در گذشته به لحاظ طبیعی و تاریخی از مناطق پررونق و با اهمیت ایران بوده است و همواره از نظر سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی نقش موثر و ارزشمندی را در ایران ایفا کرده است . 1. زومیت تابع قوانین کشور است، لطفا هنگام مطرح كردن دیدگاه خود، به قوانین جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارید و از قرار دادن مطالب و تصاویر خلاف قانون جداْ خودداری کنید.2. در زومیت شما قادر به تغییر تصویر پروفایل خود هستید، هر گونه تصاویر زننده، مستهجن، بیربط و توهین آمیز حذف خواهد شد.7.

دیدگاهتان را بنویسید