سیگار را ترک کنید

به عنوان مثال، چربی های غیراشباع که در دمای اتاق مایع هستند، در مقایسه با چربی های اشباع که در دمای اتاق جامد هستند، و در منابعی مانند روغن زیتون، مغزها و دانه های خوراکی، آووکادو و ماهی وجود دارند، همگی بسیار سالم هستند. این روغن به دلیل محتوای بالای چربی اشباع شده، اکسید آن کند است و در نتیجه در برابر پوسیدگی مقاوم است و تا شش ماه در دمای 24 درجه سانتی گراد (75 درجه فارنهایت) بدون خراب شدن دوام میآورد.

حتما شنیده اید که می گویند بعضی غذا ها دارای چربی خوب هستند و باید به اندازه مناسب مصرف شوند چون برای سلامت قبل مفید هستند از طرفی برخی مواد غذایی مثل فست فود ها حاوی چربی ناسالم یا همان چربی بد هستند که باید در مصرف آن ها مراقب بود در این مقاله قصد داریم انواع چربی خوب و بد مانند چربی های اشباع شده، اشباع نشده و چربی های ترانس را به شما معرفی کنیم و مواد غذایی حاوی چربی و کلسترول خوب را به شما معرفی کنیم.

تزریق چربی معمولاً روی گونه، لب، پلک، گیجگاه و چروکهای اطراف دهان و بینی انجام میشود و احتمالاً برای کسانی که پوست صورتشان شل و افتاده شده، بهتر از لیفت صورت عمل میکند. در نتیجه، کبد مقادیر زیادی VLDL حاوی تری گلیسیرید تولید میکند. به عنوان مثال، هر گرم چربی نه کالری تامین می کند، در شرایطی که هر گرم کربوهیدرات و پروتئین چهار کالری ارائه می کنند. از سوی دیگر، ورزشکاران حرفه ای که نیازمند دریافت ۳,۵۰۰ کالری در روز هستند می توانند تا ۱۳۵ گرم چربی نیز مصرف کنند. به عنوان مثال، زنان کوچک جثه که تنها به مصرف ۱,۵۰۰ کالری در روز نیاز دارند، ممکن است به مصرف حداکثر ۵۸ گرم چربی نیاز داشته باشند.

کلسترول آن قدر هاهم بد نیست همانطور که در نقش آن توضیح دادیم، مقدار طبیعی کلسترول خون کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر خون است .و حالا اگر کلسترول خون بین ۲۰۰ تا چیزی حدود ۲۳۹ میلی گرم باشد شخص در مرز خطر بالا رفتن کلسترول است.هنگامی که کلسترول خون بالاتر از ۲۴۰ میلی گرم باشد؛خطر حمله قلبی را باید جدی بگیرید و با کنک دارو و رژیم غذایی مناسب و سالم آن را کاهش دهید. سازمان غذا و دارو (FDA) مصرف 25 گرم در روز پروتئین سویا به عنوان بخشی از رژیم غذایی کم چربی اشباع و کلسترول برای کاهش خطر بیماری های قلبی را توصیه می کند.

اگر ديابتي نيستيد صبحانهاي شيرين حاوي 40 تا 75 گرم كربوهيدرات مناسب بخوريد. اگر به طور منظم غذاهای سرشار از کالری یا غذاهای سرشار از چربی را مصرف کنید، افزایش وزن خود را تجربه خواهید کرد و این می تواند شما را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به مقاومت در برابر انسولین قرار دهد. برای کاهش دادن چربی اشباع شده و کلسترول ، برای گوشت : چربی گوشت قرمز را از آن حدا کنید، برای مرغ : پوست و چربی آن راهم جدا کنید، و بهتراین کار برای طبخ آن این است که، به جای سرخ کردن گوشت ، از روش کباب کردن و آب پز استفاده کنید.

پس اگر زیاد غذاهای سرشار از چربی مانند گوشت، برخی انواع ماهی و حتی مغزدانه ها را به جای یک رژیم غذایی متعادل حاوی مواد غذایی مختلف مانند سبزیجات، میوه ها، و غلات کامل مصرف کنید، ممکن است با کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی مواجه شوید. لیپید ها بخش مهمی از رژیم غذایی همه انسان ها و انواع مختلف حیوانات هستند. میوهها و سبزیجات: انواع توتها، سیب، پرتقال، موز، خرما، انجیر، خربزه، سبزیجات برگ، بروکلی، فلفل، سیب زمینی شیرین، هویج، کدو حلوایی، خیار، بادمجان و گوجه فرنگی را امتحان کنید.

مواد غذایی دیگر سرشار از فیبر محلول از این قرارند: جو بارلی، بلغور جو، اسفرزه، سیب، توتفرنگی و بادمجان. تولید آن از گوشت تازه نارگیل شامل آسیاب مرطوب یا خشک کردن باقی مانده و استفاده از پرس پیچ برای استخراج روغن است. البته این امر فوق العاده نادر است و به عنوان لیپوماتوزیس چندگانه خانوادگی شناخته می شود. با این وجود، آن را می توان به عنوان یک شاخص مد نظر قرار داد.

این کار قبلا با جوشاندن طولانی مدت انجام میشد، اما این کار باعث تغییر رنگ در روغن میشد و مقرون به صرفه نیست. چربی های ترانس، از افزوده شدن هیدروژن به روغن های نباتی ایجاد می شوند و کلسترول خون را افزایش می دهند. تولید آن از شیر نارگیل شامل رنده کردن نارگیل و مخلوط کردن آن با آب و سپس فشرده شدن روغن است. در فرایند کاملاً مرطوب از شیر نارگیل استخراج شده از نارگیل خام به جای کوپرا خشک استفاده میشود.

سایر فرآیندهای افزایش ماندگاری شامل استفاده از کوپرا با رطوبت زیر۶%،نگهداشتن رطوبت روغن زیر 0.2%،گرم کردن روغن تا۱۳۰الی۱۵۰درجه سانتیگراد (266 الی 302 درجه فارنهایت) و افزودن نمک یا اسید سیتریک است. کره کاکائو بیش از حد حرارت ساختار را به یک فرم پایدارتر تبدیل می کند که دمای ذوب زیر دمای اتاق است. در حالت طبيعي پيوندهاي دوگانه اسيدهاي چرب غير اشباع در موقعيت چرخشي سيس(CIS )قرار دارند ، يعني زنجيره هاي كربني دو طرف پيوند دوگانه در مجاورت يكديگر هستند و اتم هاي هيدروژن نيز در سمت ديگر در مجاورت هم قرار گرفته اند.اما فرم ايزومري ترانس زماني ايجاد مي شود كه زنجيره اتم هاي كربن تا حدي مستقيم شده باشد و اتم هاي هيدروژن نيز در جهت مخالف يكديگر واقع شده باشند .

هر واکنش را میتوان جمع دو واکنش دانست در واکنش اول تمام پیوندها شکسته میشود، پس آنتالپی آن مثبت و گرماگیر است. با تولید یونهای منفی در محفظه، سمومی در بدن که دارای بار مثبت و ریز میباشند بسمت پایین کشیده میشوند. آووکادو غنی از چربی های تک سیر نشده می باشد که باعث بالا رفتن کلسترول خوب و در عین حال پایین آمدن ال دی ال کلسترول بد می شود. غذاهای غنی از آب مانند خیار و مقدار زیادی میوه و سبزیجات دیگر بخورید.

سالمون ، خال مخالی و شاه ماهی از جمله ماهی های غنی از امگا3 هستند که برای قلب بسیار مفید است. این در شرایطی است که انجمن قلب آمریکا مصرف نیمی از این مقدار و حدود ۱۳ گرم را برای ارتقا سلامت قلب پیشنهاد کرده است. آب گرفته شده از میوه نارگیل حاوی پتاسیم و منیزیم بوده که کارکرد عضلات را تنظیم می کنند و یکی از این عضلات مهم قلب است. همچنین، این یکی از عوارض جانبی مصرف بیش از حد گوشت است. سیاه دانه یکی از بهترین ادویه هایی است که برای سوزاندن چربی شکم و پهلو و رسیدن به تناسب اندام می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

غلظت کلسترول بد بیمار های دیابتی نباید کلا بیش از ۱۰۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد و اگر بیماری قلبی نیز مزید بر این علت باشد،نباید از ۷۰ بیشتر بشود.غلظت کلسترول خوب هم در خانم ها بهتر است بالا ۵۰ و در مرد ها بالای ۴۰ باشد.کلسترول اضافی در دیواره رگ های خونی رسوب میکند و این باعث میشود که خون رسانی به مغز وقلب و همچنین سایر مراکز حیاتی بدن دچار اختلال بشود. هم چنین میتوان شیر را برای ۳۶ تا ۴۸ ساعت تخمیر کرد، روغن آن را خارج کرد و کرم را گرم کرد تا روغن باقیمانده از بین برود.

Coconut oil ویرجین (VCO) را میتوان از شیر نارگیل، گوشت یا باقی مانده نارگیل تازه تولید کرد. این روغن را میتوان از طریق فرآوری خشک یا مرطوب استخراج کرد.در تکنیک های مدرن از سانتریفیوژها و پیش تیمارها از جمله سرما، گرما، اسیدها، نمکها، آنزیمها، الکترولیز، امواج شوک، تقطیر بخار یا برخی از ترکیبات آنها استفاده میشود. با وجود تغییرات و فناوریهای متعدد، پردازش مرطوب به دلیل داشتن %۱۰ الی ۱۵% عملکرد کمتر، حتی با در نظر گرفتن تلفات ناشی از فساد و آفات با فرایند خشک، از فرآوری خشک بسیار مناسبتر است. فرایندهای مرطوب نیز مستلزم سرمایه گذاری تجهیزات و انرژی ، متضرر شدن از سرمایه بالا و هزینههای عملیاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید