محصولات طبیعی برای کنترل چربی خون

یک مشت تخم هندوانه را در ۴ فنجان آب بریزید و به مدت ۴۵ دقیقه بجوشانید. خوردن یک مشت تخم هنداونه، انرژیتان را افزایش داده و احساس خستگیتان را برطرف میکند. مطابق با پژوهشهای انجام شده مصرف هندوانه در طول دوره بارداری، 50 درصد خطر ابتلا به فشار خون را کم میکند. تا هر جا كه توانستيد بالا بياييد و بعد دوباره بخوابيد و حركت را بار ديگر انجام دهيد. قدرت ایمنی بدن را تقویت می کند.

فواید هندوانه برای جنین :رشد و تکامل قدرت بینایی و مغز و سیستم عصبی و ایمنی. پروتئین یکی از فاکتورهای ضروری در رشد مو اسـت، بنابر این برای کسانی کـه مبتلا بـه ریزش مو هستند یا موهایی نازک و کمپشت دارند بسیار مفید اسـت. نشانه های بلفاریت قرمزی چشم و ریزش اشک، احساس شن ریزه و سوزش در چشم، خارش پلک ها، قرمزی و تورم لبه پلک ها، پوسته پوسته شدن پوست اطراف چشم ها، قی کردن لبه پلک ها موقع بیدارشدن، حساسیت به نور، اشک کف آلود، رویش مژه ها در جهات غیرطبیعی و ریختن مژه هاست. تخمه آفتابگردان حاوی ویتامین B6 و مس اسـت کـه از ریزش مو جلوگیري می کنند.

تخمه آفتابگردان حاوی مقادیر بالای ویتامین E می باشد کـه رادیکال هاي آزاد را از بین برده و از چین و چروک پوست پیشگیری کرده و باعث جوان سازی پوست صورت می شود. لیکوپن موجود در این میوه سیستم ایمنی بدن جنین و مادر را تقویت کرده و از ابتلای مادر به بیماریهای عفونی و ویروسی میکاهد. 4. از محصولات حاوی امگا 3 استفاده کنید، اسید های چرب امگا 3 موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و جایگزین مناسبی برای چربی های ناسالم هستند. این دانهها حاوی اسید آمینهای هستند که رگها را گشاد کرده و از استرس اکسیداتیو میکاهند.

در ادامه یک عدد پیاز را به صورت خلالی خرد کرده و همراه با فلفل دلمه ای و فلفل تند و سیر نگینی در داخل روغن تفت دهید و بعد نیز جگر را به ان اضافه کنید تا با هم تفت بخورند و آماده مصرف شود. اغلب آقایان میزان غذای مورد نیاز خود را زیاد برآورد میکنند، درنتیجه غذای بیشتری مصرف میکنند، کالری بیشتر و به تبع آن چربی اضافه دریافت میکنند. جالب است بدانید که تعدادی یونها از طریق کف پا وارد بدن شده و سموم را به خود جذب میکنند. تحقیقات نشان میدهد، زنانی که هندوانه مصرف میکنند، ضربان قلب منظمتری دارند و سوزش قلب یا آماس دست و پا ناشی از بارداری بطور قابل ملاحظهای در آنان کاهش پیدا میکند.

ضمنا، تخمهای هندوانه حاوی مقادیر مناسبی از پتاسیم هستند که به مبارزه با بیماری قلبی و حفظ سلامت قلب کمک میکند. بخشی از فواید کشف شده آن مقدار زیاد فیتوکمیکال یا رنگدانه های موجود در آن است که اثر آنتی اکسیدانی دارند. اثر سیر کنندگی دارند. همچنین، منیزیم موجود در تخم هندوانه به تنظیم متابولیسم و کربوهیدرات که مستقیما روی قند خون اثر میگذارد کمک میکند. 92 درصد از این ماده غذایی را آب تشکیل میدهد و مصرف آن در دوران بارداری از ایجاد حالت تهوع هنگام صبح و کم آبی بدن جلوگیری میکند. رژیمهاي سرشار از تخم کدو احتمال ابتلا بـه سرطان معده، سرطان پستان، سرطان ریه، سرطان پروستات و سرطان رودهي بزرگ را کاهش میدهد.

براساس یک مطالعه، مصرف مکمل محتوی ۱۰ گرم از عصارهي تخم کدو در روز توانست بـه التیام عملکرد دستگاه ادراری در ۴۵ مرد و زن مبتلا بـه سندروم مثانهي بیشفعال کمک کند. دریک مطالعه بر روی موشهاي مبتلا بـه التهاب مفصل، روغن تخم کدو توانست از میزان التهابات در آن ها بکاهد. علاوه بر این، در صورتی که اعضای خانوادهتان به بیماری چربی خون بالا مبتلا هستند، شما نیز مستعد ابتلاء به این مشکل خواهید بود.

روغن زیتون نیز فشار خون را پایین می آورد. از یک شامپوی ملایم استفاده کنید که روغن های طبیعی موهای شما را از بین نبرد. مجله International Archives of Allergy گزارش داد که کولیت اولسراتیو (یک نوع بیماری التهابی روده است) می تواند سطح هماتوکریت را تحت تاثیر قرار دهد. وقتی كه كلسترول و تریگلیسرید خورده میشوند، آنها در روده به وسیلة اسیدهای صفراوی و سایر ترشحات صفرایی امولسیفای شده(به حالت تعلیق درآمده)، و چربیهای امولسیفای شده با پروتئینها تركیب شده تا در دیوارة روده تشكیل شیلومیكرونها را دهند.

پروتئینها از آمینواسیدهایی تشکیل میشوند کـه برای تولید بافتهاي سلولی بدن، بسیار ضروری هستند. تخم هندوانه پروتئین بسیار بالایی دارد که از اسیدهای آمینهی گوناگونی تشکیل شده است. همچنین این تخمه برای کسانی که می خواهند چاق شوند نیز می تواند مفید باشد. محاسبه سن واقعی شما که به آن “سن تقویمی” نیز گفته می شود آسان است، اما گرفتن یک عدد برای سن بیولوژیکی شما شامل گذراندن لیستی از آزمایش های بدنی و ارزیابی سبک زندگی فعلی شما میباشد. روغن آفتابگردان حاوی اسید هاي چرب امگا 6 بوده کـه بعنوان یک نرم کننده طبیعی برای موها عمل می کند.

وجود درصد قابلتوجهی از لیزین، اسید گلوتامیک و آرژینین، میل و توانایی جنسی را در مردانی کـه از ناباروری و ناتوانی جنسی رنج می برند، افزایش می دهد. بـهغیراز آرژینین، آمینواسیدهای دیگری هم در تخم هندوانه وجود دارند کـه فرایند بازیابی و رشد نرمال ارگانهاي مختلف را تسهیل می کنند. آمینواسیدها درکنار کمک بـه رشد سلولها و بافتهاي جدید، از عناصر اصلی فعالیتها و میل جنسی هستند. تخم هندوانه، منبعی غنی از انواع آمینواسیدها بـهخصوص آرژینین اسـت کـه بـهطور مستقیم در کاهش فشار خون و کاهش خطر بیماری هاي قلبی کرونری، نقش دارد. تخم هندوانه، درصد قابلتوجهی ویتامین B و بـهخصوص نیاسین را در خود جای داده اسـت.

اگر احساس راحتی نداشته باشید، برنامه خود را ادامه نمیدهید. اگرچه عمل تزریق کاملاً بدون درد نیست، اما میزان درد آنقدر کم میشود که به راحتی قابلتحمل است. هر هفته یک دور دیگر به دویدنتان اضافه کنید (تا جایی که به ۸ دور برسید.) با این کار بدن را مجبور به پیشرفت و خو گرفتن به شدت ورزش میکنید. بعضی از بلغورها را به رژیم خود اضافه کنید. بخش زیادی از این انرژی، از طریق اسیدهای چرب مفید تأمین میشود، بنابر این توجه داشته باشید کـه مصرف زیاد تخم هندوانه ممکن اسـت باعث افزایش وزن شـما شود؛ پس باید در مصرف آن اعتدال را رعایت کنید و با توجه بـه میزان فعالیت بدنی خود آنرا مصرف کنید.

این قرص ممکن است با برخی داروهای آنتیبیوتیک، دیابت، رقیقکننده خون، داروهای قلبی و بعضی دیگر داروها تداخل داشته باشد، کسانی که از این داروها استفاده میکنند برای مصرف قرصهای دارچین لازم است با پزشک خود مشورت کنند. این تجمع مواد مغذی درکنار کالری بالا، از دیگر ویژگیهاي تخم هندوانه اسـت. چربی یکی از سه درشت مغذی Macronutrients بین پروتئین و کربوهیدراتها است. از دیگر مواد مغذی این دانه می توان منیزیم، مس، روی، پتاسیم، منگنز و آهن را نام برد. مواد معدنی موجود در هندوانه انقباضات عضلانی سه ماهه آخر بارداری را کاهش میدهد. خوردن چند وعده گیاهی در هفته مصرف چربی های ترانس را کاهش میدهد.

تخم هندوانه درصد بالایی کاروتنوئید دارد کـه این ماده نقش قابلتوجهی را در تولید اسپرم و افزایش شانس باروری در زوجهایي کـه برای بارداری اقدام می کنند، ایفا میکند. صرف هندوانه در دوران بارداری نقش مهمی در سلامت مادر و جنین ایفا میکند. درمان ناباروری، یکیدیگر از خواص تخم هندوانه اسـت. وجود آنتیاکسیدانهایي مانند کاروتنوئیدها و ویتامین E از خواص تخم کدو اسـت. در مطالعهاي بر روی بیش از ۱۴۰۰۰ مرد، تأثیر مصرف تخم کدو بر این بیماری بررسی شد. ژنتیک: همانند بسیاری دیگر از بیماری ها، ژنتیک نقش چشمگیری در ابتلا به اختلالات کبدی ایفا می کند.

شبیه واکنشهایی است که توسط بیماریهای مشابه مانند پسوریازیس، فرمهای دیگر اگزما یا حتی واکنشهای آلرژیک ایجاد میشوند. الکل: الکل عامل اصلی بیماری کبد چرب و دیگر بیماریهای کبدی است. مطالعات جانوری نشان می دهد روغن تخم کدو می تواند در کاهش فشار خون و کلسترول خونِ بالا مؤثر باشد کـه دو عامل مهم در افزایش خطر ابتلا بـه بیماریهاي قلبی هستند. براساس مطالعهاي کـه روی ۳۵ زن یائسه انجام شد، مکملهاي روغن تخم کدو توانست در بازهي ۱۲ هفتهاي فشار خون دیاستولیک را ۷٪ کاهش و کلسترول خوب خون «HDL» را ۱۶٪ افزایش دهد.

انجام پخت و پز نسبتا پایدار می باشند. این کار دقت آزمایش را افزایش می دهد. دریک مطالعهي مشاهده اي، مصرف تخم کدو توانست احتمال ابتلا بـه سرطان پستان را در زنان یائسه کاهش دهد. بخش بزرگی از خواص تخم کدو بـهخاطر وجود مقادیر زیاد آنتیاکسیدانهاي موجود در آن اسـت. یکی از شگفتانگیزترین و جالبتوجهترین خواص تخم هندوانه توانایی آن در افزایش سلامت مو، حفاظت از زیبایی و سلامت پوست، افزایش انرژی، کاهش فشار خون، تسهیل هضم غذا، تنظیم قندخون، تقویت استخوان هاي بدن و کاهش سطح کلسترول اسـت. تخمه هندوانه (به انگلیسی : watermelon seeds) برای سلامت و زیبایی پوست، درمان جوش صورت و کمبود آهن بدن و کنترل فشار خون بسیار مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید