پاسخ به:تصاویری زیبا از ایران زیبا

کاسه رود در دره ای به نام دره آکواریوم جریان دارد که در مسیر این دره آبشارهای متعدد و حوضچه های آب فراوانی ایجاد کرده است. کاسه رود در فاصله 80 کیلومتری جنوب شرقی داراب، در دل کوههای سر به فلک کشیده و چشمه های جاری قرار دارد که با گذشتن از بستر چهار کیلومتری مسیرش به زیباترین پل هوایی کشور می رسد و مجموعه ای کم نظیر پدیدار می گردد. آبشار کاسه رود با گذشتن از بستر 4 کیلومتری مسیرش به زیباترین پل هوایی کشور میرسد.

اصلی-ترین شهرت روستای اورازان به آبشار متعدد آن برمی-گردد به طوری که در این روستا جمعی از معروف-ترین آبشارهای طالقن مانند آبشار حیاط، آبشار خشکه چال، آبشار سرخ بند آبشار وری ید و آبشار سیاه بند جا وجود دارد. منظره این بود : دیدم قبر شریف ابوالفضل علیه السلام در میان آب بسان جایی که از هر سو به وسیله دیوار بتونی بسیار محکم حفاظت شود در وسط آب قرار دارد اما آب آن را نمی گیرد درست همانند قبر سالارش حسین علیه السلام که متوکل بر آن آب بست اما آب به سوی قبر پیشروی نکرد و آنجا را حایر حسینی نامیدند.

متوسط آبدهی آن 200 لیتر در ثانیه است که مورد استفاده کشاورزی روستای اسکان و مناطق اطراف قرار می گیرد. یکی از نکات قابل توجه که میتوان وجه تمایز بین چشمه های آب گرم با چشمه های آب گرم معدنی دانست، میزان آلودگی آب آن هاست. با همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص چشمه آب معدنی خمده کسب کنید. در آیینهای عروسی، تمامی اهل روستا حضور مییابند و داماد از ابتدای مجلس تا پایان آن به احترام مهمانان روی پا میایستد. بیایید با پیروی از اصول گردشگری مسئولانه، از این منطقه طبیعی منحصربهفرد مراقبت کنیم تا دیگران و نسل آینده هم بتوانند از آن لذت ببرند.

معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: در داخل سرداب وقتی به قسمت زیر گنبدخانه رسیدیم، بخشی بود که تا ارتفاع کمر به داخل آب رفتیم؛ در واقع محوطه داخل سرداب حرم حضرت تا ارتفاع حدود یک متر و ۱۰ سانت در آب قرار دارد و این قسمت از سرداب به گونهای ساخته شده که یک نفر بیشتر نمیتواند از آن عبور کند. به حکم آن که کم ترین خدام حرم وی به جمال ازو در پیش بودند و به زینت پیش. و نگارنده بدون آنکه اصراری در اثبات سلسله پیشدادی و کیانی و ارتباطات تاریخی آنها داشته باشد ، یادآور می شود ، حکومت و تمدن درخشان ایران زمین بنام حکومت ایلام که دقیقاً بر جغرافیای امروزی زاگرس مطابقت داشته و اصولاً ایلام از ریشه الام بمعنی سرزمین بلند نامی بجز زاگرس امروزی نبوده که به کلی از چشم اغلب مورخین و صاحبنظران ما پنهان و بی بها و نادیده گرفته شده ، چنانکه اغلب قریب باتفاق مورخین با رونویسی کلیشه ای ، شروع تاریخ ایران را از مادها آغاز میکنند و به تمدنی که پیش از هزاره سوم قبل از میلاد شروع و حداقل ۲ هزار سال بطول انجامیده است اشاره ای نمی شود ، گویی که اصولاً این تمدن مربوط به ایران نبوده است .

همان آبی كه بر فرزندان پیامبر در ظهر عاشورای ۱۴ قرن پیش بستند، امروز در حرم قمر بنی هاشم علیهالسلام، به طرز معجره آسایی نابینا را بینا میكند، بیمار سرطانی را شفا میدهد و از ۵۰ سال قبل تاكنون این آب در یك سطح ثابت مانده و هر چه از آن استفاده میشود نه كم و نه زیاد میشود. در ساحل چشمه ازمیر هر سال جشنواره موسیقی برگزاری شود که در آن زمان گردشگران بسیاری به ازمیر میآیند تا در این جشن حضورداشته باشند. در چهار آیه از قرآن مجید، سخن از شهاب(تکه آتش سوزان)رفته که خدای تعالی شیاطین را، آنگاه که بخواهند سخنان ملأ اعلی را دزدیده گوش فرا دهند، با آنها میراند.از جمله«و لقد جعلنا فی السماء بروجا و زیّنا للناظرین و حفظناها من کلّ شیطان رجیم الا من استرق السمع فأتبعه شهاب ثاقب (78) و به یقین ما در آسمانها برجهایی قرار دادیم و آنها را برای نگرندگان بیاراستیم و نگاه داشتیم آن را از هر شیطان رانده شدهای مگر آن کس که دزدیه گوش فرا ده پس شهاب روشن او را فرا گرفت.

ویژگی غارکیخسرو ، تقدس و اهمیت آن نزد مردم محلی، زرتشتیان ایران و سراسر جهان می باشد که از دیرباز برای زیارت به این محل می آمدند. چشمه هایی که در محل ناودیسی شکل و در اثر زیاد شدن آب زیرزمینی به بالا راه پیدا می کنند . این محل به ترک آباد و فانوس آباد هم مشهور است. اهالی این دیار به زبان فارسی با لهجه نزدیک به لری و ترکی تکلم می کنند. مهمترین چشمه این منطقه چشمه تنگ فاریاب است که اهالی روستای فاریاب برای آبیاری باغهای خود از آن استفاده میکنند.

این روستا كه ورود به آن ممنوع است و ساكنان آن تنها پذیرای معدودی علما هستند و روابطشان حتی با سایر بخشهای طالقان نیز قطع یا محدود است، هیچ گونه نشانی از نمودهای تمدن امروزی ندارد. خوبی این مسیر این است که میتوانید طوری برنامهریزی کنید که قبل یا بعد از گردش خانوادگیتان سری به موزه دارآباد (موزه حیات وحش) و هیومن پارک هم بزنید. از لغت فرانسوی HYDROGENE و POWER گرفته شده ، به معنی قدرت یونی هیدروژن می باشد و بیان کننده ی میزان اسیدی یا بازی (قلیایی) بودن آب است. احادیث متعدّد در نکوهش باده نقل شده، از جمله:مد من الخمر کعابد و ثن: ()29 باده گسار همچون بت پرست است.ان الخمر رأس کل اثم: (30) براستی که باده منشأ هر گناهی است.لعن الله الخمر و شاربها و ساقیها (31) :خدا باده، و نوشنده و سقایت کننده آن را نفرین کرده است.

ارژنگ قلعه بنایی کهن است که قدمت آن به دوران پس از اسلام و در دوره اسماعیلیان برمیگردد. “برم” یکی از چشمه های مشهور و پرآب سرزمین بختیاری است که در کنار قلعه ای باستانی و مربوط به لر بزرگ در مرکز شهر لردگان؛ جنوبی ترین شهر چهار محال و بختیاری از دل زمین جوشیده و ماندگاری لردگان به عنوان مرکز داد و ستد روستائیان و عشایر منطقه را در دل تاریخ کهن بختیاری رغم زده است.

غار قلعه جوق، غار وفس، امامزاده محمد عابد، تپه باستانی چهل گزی و روستای هدف گردشگری وفس. رودخانه کوچک بصری از میانه آن عبور کرده ، تپه های تاریخی و باستانی چندی به اسامی برمک و دو سر کوه در اطراف آن به چشم می خورند. آب آن فصلی بوده است و مدت زمان جاری بودنش به بارندگی فصل زمستان قرار دارد معمولا تا نیمه بهار آب آن جاری است و دبی کمی دارد.

آب این چشمه ترشمزه، بیرنگ و کمی بودار است و برای درمان بیماریهای عمومی، بیماریهای سیستم حرکتی مانند دردهای مزمن روماتیسمی، بیماریهای زنان و بیماریهای قلبی بسیار مناسب است. مسیری که به دربند گوران منتهی میشود پر از درختانی است که جلوه زیبایی به این مسیر بخشیده است. مروارید پورشفیقی متولد چه سالی است را از سایت هاب گرام دریافت کنید. این آب دو ویژگی عمده دارد؛ اول اینکه اگر چه راکد است، هرگز رنگ و طعم آن از دست نرفته و گندیده نشده است. قلعه ارژنگ در روستای باریكان كه برای بازدید از آن باید چند ساعت در مناطق كوهستانی این روستا كوهپیمایی كرد توسط كیامحمد بن بزرگ امیر احداث شد.

خرید سوغات از این فروشگاه ها یکی از لذت هایی است که حتما باید تجربه کنید. مسیر شما تمام نشده بلکه باید در ادامه 15 کیلومتر را برای رسیدن به درون ارسنجان طی کنید. درون غار شکافهای عمیق، خطرناک و راههای پر پیچ و خم وجود دارد. پناهگاه حیات وحش راسوند: پناهگاه حیات وحش راسوند منطقه کوهستانی که در جنوب شهر شازند قرار دارد و با مساحت 10 هزار و 617 هکتار دارای کمربندهای ارتفاعی متفاوت است. بخشی از سمتهای افرادی است که مقابل دوربین مهدویان قرار گرفتهاند. سپس خمسه در تلویزیون از سوی برنامه سازان عهده دار اجرای قطعات نمایشی طنز برنامه های هوشی و موشی، نوروزنامه، بورزید و بخندید، نگاه سوم و حواستو جمع کن شد.

همچنین در برنامه بلد کاربران امتیاز ۵ از ۵ را به این مکان دادهاند. یکی از زیبا ترین مکان های دیدنی چشمه ترکیه شهر افسوس است. ترکیه جز کشورهایی است که برای تمامی سلیقه ها و سنین مختلف می تواند گزینه خوبی برای سفر به شمار بیاید. پلی که دارای چهار دهانه ۳۵ متری و ارتفاع ۸۴ متر به صورت قوسی بین دو تونل به طول های ۳۵۸ متر و ۲۷۸ متر قرار دارد و جنس آن از بتون بوده و روی آن از پلاستیک فشرده هم استفاده شده است.

باری او پس از خداحافظی با مردم شهر و اهل خانه باتفاق سرداران و لشکریان خود عازم وادی باشکوه و مقدسی می گردد که از آن پس در حیطة شاهنامه نمی گنجد . گفتنی است وی در کتابی به نام اورازان درباره آداب و رسوم و زبان مردم این روستا نوشته است. در این روستا هیچ بانویی حق ورود ندارد و مردم داخل روستا از ارتباط با وسایل مدرن پرهیز میکنند. او در سال ۱۳۷۲ با علیرضا خمسه ازدواج کرد و حاصل این ازدواج ۲ دختر به نام های درسا و گلسا می باشند، البته این دو خواهر یک برادر ناتنی به نام احمدرضا خمسه دارند، که از همسر اول علیرضا خمسه می باشد و سال های زیادی است که احمدرضا به همراه مادرش در اسپانیا زندگی می کنند.

این شهر در رشتهکوه البرز قرار گرفته و به دلیل واقع شدن در یک منطقه ییلاقی، دارای آب و هوای خوب و مطبوعی است. دومین آبشار روستای سفیدداران ساوجبلاغ، آبشارهای زنجیرهای که معروف به آبشارهای جوزه رود میباشد چندین کیلومتر بالاتر از روستای سفیدداران قرار دارد. ازدواج دوم وی در سال ۱۳۷۲ با مروارید پور شفیقی بوده است و حاصل این ازدواج دو دختر به نامهای درسا خمسه و گلسا خمسه میباشد.

بنا بر دستور اداره میراث فرهنگی وقت، کاوش جهت دو غار دیگر متوقف گردید و تاکنون تلاشی در این زمینه صورت نگرفته است. در نقطه انتهایی از ستونهای آویزان سنگی باریک، آب بسیار زلالی می چکد و تعداد زیادی استخوان انسان وتعدادی سفال هم در حین کاوش بدست آمده که در اداره کل حفاظت آثار باستانی نگهداری می شود. هر پایه از جلو دارای موج شکن تیز و از پشت دارای پشتیبان است.این پل از سنگ، آجر و گل آهک ساخته شده است. کوه هایی سر به فلک کشیده، نیزارهای بلند، درخت نخلی سر به فلک کشیده و صدای پرندگان و آب بیش از هر چیزی خودنمایی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید