پوکه معدنی قیمت پوکه معدنی

، وجود محدودههای اکتشافی فلزی مانند مس (قره تپه و قره آغاج)، آهن، ذخایر بالای منیزیت، سیلیس و بازالت به عنوان مواد معدنی استراتژیک برای راهاندازی صنایع پایین دستی آنها نیز فرصت سرمایه گذاری در حوزه معدن را فراهم کرده است. این شهر بهدلیل برخورداری از پیشینهای کهن، دارای صنایع دستی گوناگونی است که مسافران میتوانند آنها را بهعنوان سوغات این شهر تهیه کنند؛ انواع فرش دستباف، سنگهای قیمتی و نیمهقیمتی تراشخورده، حصیر و گلیم از این مواردند. به گزارش اناهید نیوز وی همچین از تهیه نقشه این مسابقه به دست کانون جهانگردی و اتومبیل رانی خبر داد. حجم بار برای ترابری در این مسیر بین ۳ تا ۴ میلیون تن در سال برآورد شده است و میتواند بهترین مزیت لجستیکی منطقه برای سرمایه گذاران وصنایع منطقه باشد.

این بنا که در فهرست جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده، پیشتر در ۶۰۰ متری مکان کنونی خود قرار داشت؛ اما بهدلیل آنکه بر سر راه احداث یک سد قرار داشت در سال ۶۶ و طی عملیاتی عمرانی و با تدابیر ویژهای جابهجا شد و بهمحل فعلی انتقال یافت. این فرودگاه در26 کیلومتری شهرستان پلدشت 11 کیلومتری شهرستان شوط و 47 کیلومتری شهرستان ماکو قرار دارد طبق گزاراشات اعلام شده سیستم ناوبری مورد استفاده در این فرودگاه جزو به روزترین و پیشرفته ترین سیستم های فرودگاهی جهان است و در کشور بی همتاست و ظرفیت طراحی شده این فرودگاه برای خدمت رسانی برای یک میلیون مسافر در سال برنامه ریزی شده است.

در گرگاننامه مسیح ذبیحی در مورد معرفی ترکمنها مطالب ارزنده ای آمده است که مختصراً میآوریم. مدیر طرح برنامه شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی، سعید حسینی در بازدید خبرنگاران از منطقه بورالان، اظهار داشت: در منطقه بورالان ماکو پنج ایستگاه پمپاژ که دارای ظرفیت تولید ۸۰۰ متر آب است وجود داشته که آب این پمپاژ از چشمه ثریا تامین میشود، کل پروژه ۵۴ کیلومتر خط انتقال بوده که تاکنون ۴۵ کیلومتر اجرا شده است.وی ادامه داد: عملیات آبرسانی به سه روستای منطقه بورالان ماکو در طول هفته دولت سال گذشته اجرایی شد و در طول هفته امسال نیز سه روستای دیگر نیز از نعمت آب آشامیدنی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بهرهمند شدند.

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو در ادامه به موفق نبودن ایران در زمینه گردشگری اشاره کرد و گفت: برخورد های سلیقه ای و نامناسب مانع از جذب گردشگر به کشورمان شده است. تصویر روز: دومین مسابقه رالی گردشگری بانوان از ۲۰ اردیبشهت ماه با هدف معرفی جاذبه ها و گردشگری منطقه آزاد ماکو با حضور بیش از ۶۰ خودرو برگزار می شود. در ادامه بازدید خبرنگاران از طرحهای آب و فاضلاب روستایی استان بخشدار مرکزی خوی به بیان مشکلات آبرسانی روستاهای خوی اشاره کرد و گفت: بخش مرکزی خوی دارای ۱۰۹ روستا و ۵ دهستان با جمعیت ۸۷ هزار نفر است که ۲۰ روستا دارای شبکه سنتی آبرسانی بوده و هیئت امنایی و شورایی اداره میشوند و مردم این روستاها پولی برای استفاده از آب پرداخت نمیکنند که باید شبکه فرسوده این روستاها اصلاح شود.

عامریفر ادامه داد: در بخش کوهسار سلماس ۸۳ روستا وجود دارد که نزدیک ۷۵ درصد این روستاها دارای آب شرب سالم هستند. وی ادامه داد: هماکنون ۴۰ پروژه آبرسانی در روستاهای سلماس در حال اجرا است که که ۱۲ پروژه در هفته دولت افتتاح شد و ۳ هزار خانوار از از نعمت آب آشامیدنی بهرهمند شدند. وی توضیح داد: هدف از برگزاری رالی گردشگری بانوان معرفی و سفر به مناطق کمتر شناخته شده وهمچنین ایجاد روحیه نشاط و شادی در بانوان کشور است. چشمه آبشور پاموکاله، شبیهترین نمونه به باداب سورت ایران است؛ البته طیف رنگی دریاچههای سورت بر پاموک کاله برتری دارد، با این حال پیشنهاد میکنیم در سفر به ترکیه به دیدن این جاذبه گردشگری مشهور هم بروید.

این استان با یک هزار ۵۱۷ اثر ثبت شده ملی، ۵۸ منطقه نمونه و ۱۳ مسیر بکر گردشگری که براساس کاوشهای باستان شناسی، میراث دار تمدن ۸ هزار سالهای است که در دل خود رمز ورازهای زیادی دارد، تمدنی بی نظیر که این روزها بی صبرانه به انتظار گردشگران نوروزی نشسته است. چشمه ثریا تالابی بسیار زیبا در مرز دو کشور و دامنه آرارات است که انتظار می رود، به زودی در اثر مداخلات اقلیمی ترکیه چه از طریق سد سازی و چه از طریق دیوارکشی خشک شود. کف دره خلاف جهت آب حرکت می کنیم ، از اول دره تا مکانی که قرار است کمپ شب مانی را بر پا کنیم ونزدیک به کاسه رود است با کوله های سنگین حدود 4 تا 5 ساعت کوهپیمایی دارد که فقط 1 ساعت اول مسیر را کف دره حرکت می کنیم و بعد از آن کم کم ارتفاع می گیریم چون که قرار است از بالا رفته و مسیر برگشت را کاملاً از توی رودخانه برگردیم.

دانلود چشمه منشوری با آب رنگارنگ ! در کنار رود زنگمار، چشمه آبگرم باشکند، دره باغی و چشمه ثریا یا هزارچشمه نیز از دیگر جاذبههای طبیعی این منطقه هستند که در مجموع تابستانی معتدل و خنک را در این ناحیه رقم زدهاند. از بین این مواریث تاریخی میتوان کلیسای زورزور که به کلیسای مریم مقدس نیز شهرت دارد را گل سرسبد عجایب معماری این شهر دانست؛ کلیسایی به شکل صلیب و بهغایت کوچک با زیربنای ۷ متر در ۵ متر که برخی آن را کوچکترین کلیسای جهان میدانند. اعتقاد به توانایی پرواز پری در واقع در معنایی که برخی از نام او تلقی کرده اند، نهفته است، موجود متوهم صاحب پر.

یکی از نمونه های بارز آن ضربه ای بود که در اثر جاری شدن سیل در نوروز 1400 در محدوده این دیوار و سرنگون شدن برخی از بلوک های غول پیکر اتفاق افتاد و طرف تُرک با ریختن سیمان بر بخشی از بستر «چشمه ثریا» ماکو در مرز ایران و ترکیه موجب زوال آن قسمت شد. اکنون مطالبه مردم جمهوری آذربایجان پایان دادن به تخریباتی است که تُرک ها در اقلیم زیستی آنها صورت می دهند و همگان باید تحرکات اقلیمی ترکیه را در مرز به دقت رصد کرده و در صورت نیاز، شکایت هایی را در مجامع بین المللی مطرح سازند.

همچنین طرفداران میحط زیست نیز باید در خصوص پایان یافتن ستم های محیط زیستی ترکیه علیه زیست بوم آذربایجان، فعّال شوند و مطالعات گسترده همراه با رصد منظم اخبار این حوزه را صورت داده و به اطلاع مردم برسانند. به گزارش پرتال حمل و نقل، محسن نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس در نشست امضای تفاهم نامه طرح مطالعاتی اتصال شبکه ریلی ایران به ترکیه از طریق چشمه ثریا با اشاره به فعالیت و جایگاه مناطق آزاد گفت، اگر خواهان منطقه آزاد فعال و پویا هستیم باید به شبکه ریلی متصل باشیم.

به گزارش بورس امروز، محسن نریمان گفت: در هفتاد و دومین نشست کارگروه ارزیابی و تصویب طرحهای توجیهی وزارت راه و شهرسازی موضوع انتقال راهآهن ایران-ترکیه از مسیر چشمه ثریا مورد بررسی قرار گرفت و بنا شد طرح از دو نقطه اتصال چشمه ثریا و دلیل اجو مورد بررسی دقیقتر قرار گیرد تا پس از بازدید دو طرف ایران و ترکیه گزارش نهایی به این کارگروه ارسال شود. این ساحل یک مقصد مورد علاقه برای اسکی بازهاست. اگر هم سرمای اردبیل و بارش برف برایتان جذاب است به پیست اسکی آلوارس سری بزنید.

استقرار صدها دیوار بلوک یک تنی در یک خط مرزی ممتد که گاه طول آن از صد کیلومتر فراتر می رود، موجب قطع شدن ارتباط سفره های آب زیر زمینی و به هم خوردن نظم اقلیمی شده است. چون گنج و جواهر نماد معرفتی است که از راه کشف و شهود حاصل می شود، پری ها نقش آموزگار و راهنما را نیز بر عهده دارند. افضلی گفت: چشمه آب گرم گسک نیز یکی دیگر از چشمههای استان است که در روستای گسک با ارتفاع ۲ هزار و ۱۴۰ متر در ۱۰ کیلومتری شمال غربی راین قرار دارد.

مزه یک دوش آبگرم در وسط هوای سرد زمستان در ذهن همه ما هست. خبرنگاران در بازدیداز پروژههای آبرسانی به روستاهای سلماس نیز از نزدیک از روند اجرای این عملیات دیدن کردند، در این بازدید محمود عامریفر، رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی سلماس از وجود ۵۴ روستای سطح دو در شهرستان سلماس خبر داد و تصریح کرد: این روستاه نیازمند تبدیل شدن به سطح یک هستند. رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی سلماس تصریح کرد: پروژههای که افتتاح شد از محل صندوقهای توسعه ملی بود که این صندوق سبب پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی فیزیکی پروژهها شده است. نشست خبری دومین مسابقه رالی گردشگری بانوان ایران با حضور حسین فروزان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد ماکو و رقیه حاتمی پور مدیرعامل شرکت هلدینگ فلامینگو برگزار شد.

حسین فروزان،با اشاره به برگزاری دومین مسابقه رالی گردشگری بانوان ایران با هدف نشاط در بانوان منطقه آزاد ماکو گفت:تا کنون ۶۰ خودرو برای حضور در این مسابقه ثبت نام کرده اند. همچنین ضمن سفر به این منطقه، میتوانید به بازار بزرگ مرزی منطقه آزاد ماکو نیز سری بزنید و اقلام بسیاری را با قیمتهای مناسب تهیه کنید. انواع بخارپز ، سرخ کن ، زودپز ، پلو پز ، ساندویچ ساز ، تستر ، چای ساز ، قهوه ساز ، آبمیوه گیری ، کتری برقی ، اتو ، چرخ گوشت ، ترازو ، خرد کن ، مخلوط کن ، همزن برقی ، گوشتکوب ، بخارگر ، آب مرکبات گیری ، اتو مخزن دار و سالاد ساز تفال در بازار ایران عرضه می شود.

سنگ لاشه به همراه سنگ های تزئینی از این معادن استخراج گردیده و جهت تهیه آهک بنایی مصرف می شود. بسیاری از هموطنان به قصد تهیه این گیاهان به این روستا سفر میکنند ولی وقتی به این روستا می رسند عاشق مناظر زیبای باغات و مزارع کشاورزان این آبادی می شوند. اما بهغیر از این کلیسا، بافت قدیمی این شهر نیز معماری شگفتآوری دارد و تماشای آن بر هر گردشگری که به این شهر سفر میکند واجب است. ارتفاعات میشو: کوه میشو در شمال دریاچة ارومیه است و جلگه مرند را از جلگة شبستر و دریاچه ارومیه جدا میکند. حاتمی پور با اشاره به بین المللی کردن مسابقه رالی گردشگری بانوان گفت: ما آمادگی داریم که هرکدام از کشور های همسایه منطقه آزاد تمایل به حضور در این مسابقه را داشته باشند تعامل کنیم.

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی نیز قابلیتهای ارزشمندی در منطقه آزاد ماکو وجود دارد. همچنین عمارت کلاهفرنگی، گرمابه تاریخی، قره کلیسا و کلیسای گئورگ مقدس نیز از دیگر جاذبههای تاریخی و تماشایی ماکو بهشمار میرود. وی همچنین فعالیت فرودگاه بزرگ منطقه آزاد ماکو با پروازهای روزانه به تهران و بالعکس را از جمله ویژگیهای مهم منطقه آزاد ماکو خواند و افزود: وجود خطوط انتقال گاز ۴۰ اینچی در محدوده منطقه برای تامین نیاز گاز صنایع انرژیبر در منطقه، وجود تعداد کافی شهرکهای صنعتی چد منظوره و آماده بودن زیرساختهای آنان برای واگذاری در اسرع وقت به متقاضیان سرمایه گذاری، نزدیکی به تبریز، قطب صنعتی شمال غرب کشور و وجود بزرگترین و مهمترین گمرک زمینی ایران با ترکیه (بازرگان) از دیگر مزایای منطقه آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید