چربی پوست چیست و چه فواید و عوارضی دارد؟

اضافه کردن گیاه های معطر به عنوان طعم دهنده به غذا مثل زردچوبه هندی و دم کردن دانه های شنبلیله در چای را در نظر بگیرید و از آن مصرف کنید. اما این دلیل نمیشود که برای از بین بردن این امالامراض، هزار و یک مرض دیگر هم بگیرید! پاکسازی روده پیشنیاز همه پاکسازیهای دیگر بدن هستند و البته فواید بسیار زیاد دیگری هم به همراه دارد. پرهیز از استفاده زیاد از مواد آرایشی حاوی چربی و جایگزین کردن آنها با محصولاتی که بر پایه آبرسانی ساخته شده اند. در افراد با این تیپ بدنی، چربیها تمایل زیادی به ذخیرهشدن در ناحیه شکم و پهلوها دارند و این امر، باعث افزایش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی، دیابت و سندروم متابولیک در این افراد میشود.

در بدن افراد با این تیپ بدنی، چربیها تمایل زیادی به ذخیرهشدن در ناحیه ران و باسن دارند. هر فردی با شناسایی تیپ بدنی خود و رعایت رژیم لاغری متناسب با آن، میتواند به راحتی به اندام ایدهآل خود برسد و روند چربی سوزی خود را تسریع کند. تاکید اصلی برای افراد دارای اندام گلابی شکل، تلاش برای عضلهسازی و حفظ وزن ایدهآل بدن است. شاخص توده بدنی بین ۲۰ و ۲۵ هم به عنوان دامنه طبیعی و داشتن وزن ایدهآل توصیف شده است.

آن هم با این نسخههای نامعقول! اگر روی ترازو رفتید و با دیدن درجه آن چشمانتان مثل توپ تخممرغی گرد شدند، یعنی اینکه اضافه وزن به سراغ شما هم آمده! هر یک از انواع تیپهای بدنی را میتوان از روی تفاوتهای فیزیکی و ظاهری که در آناتومی و ساختار بدن قابل مشاهده هستند، تشخیص و تمییز داد. با مطالعه این ویژگیها و تطبیق آنها با ساختار ظاهری اندام خود، میتوانید به راحتی تیپ و فرم بدنی خود را تشخیص دهید. رژیم غذایی مناسب برای تیپ بدنی اندومورف، شامل ٪۲۵ کربوهیدرات، ۳۵٪ پروتئین و ۴۰٪ چربی است.

گزینههای مناسب برای میان وعده این افراد انواع میوهها و هویج، کرفس، کره بادام زمینی، آووکادو و خیار هستند. بنابراین، برای مدتی بهکلی غذا خوردن مناسب را کنار میگذارند. بنابراین، ادامه دادن و دنبال نمودن رژیم غذایی تا اندازه ای آسان است. غذاهای دارای کلسترول شامل: زرده تخم مرغ، لبنیات و منابع چربی های اشباع است. حواستان باشد که تخممرغها را حتما باید با زرده بخورید. در برنامه غذایی افراد این دسته، باید به مصرف سبزیجات و میوهها اهمیت زیادی داده شود. برخلاف ایده های رایج، قندهای سریع الجذب در نان، ماکارونی بیش از حد پخته شده، در سیب زمینی (خصوصاً پوره) یا برنج زیادی پخته شده یافت می شوند.

این محصول یک ظرف جعبه مانند است که از فایبرگلاس ، فولاد ضدزنگ ، پلی اتیلن ، چدن یا بتن ساخته شده است و بین سینک آشپزخانه و سیستم فاضلاب نصب شده است. افرادی با اضافه وزن ۱۰ کیلوگرم و کمتر، همچنان میتوانند در ظاهر خوش هیکل و خوش استایل به نظر برسند؛ چرا که در اکثر افراد، این میزان اضافه وزن زیاد خودش را نشان نمیدهد. اگر هیکل باریک و با کمترین انحنا دارید، در دسته افراد اکتومورف قرار میگیرید و جز خوش شانسترین افراد از لحاظ تیپ بدنی هستید.

فعالیتهای سبک ورزشی را در برنامه روزانه خود قرار دهید. غذاهای مورد علاقه خود را با روغن نارگیل طبخ دهید و از این طریق، چربی شکمی خود را کاهش دهید. معمولا این عارضه با تجمع مایع در شکم، حالت تهوع و کاهش وزن همراه است. در این تیپ بدنی، افزایش وزن سرعت بسیار بالایی داشته و بدن تمایل بالایی به ذخیره چربی در قسمت میانی دارد. در معرض خطر ذخیره چربی در ناحیه شکم قرار دارید. قرار است لاغر شوید، پس فقط به اندازهای بخورید که سیر شوید نه بیشتر.

باید صبح خورده شود، نه لنگ ظهر! این افراد باید سعی در مصرف غذاهای کمکالری و با ارزش غذایی بالا داشته باشند. معمولا رژیمدارها بعد از مدتی دچار بیماری یبوست میشوند اما با گرفتن این رژیم که کلی سبزی و میوهجات دارد، عمرا اگر این بیماری به سراغ شما بیاید. هر چه میزان بیشتری فیبر قابل حل مصرف کنید، به همان نسبت نیز کمتر دچار چربی شکمی خواهید شد. آن ها ممکن است شما را تشویق کنند تا از خود مراقبت کنید، شما را به مطب پزشک ببرند یا با شما به فعالیت ورزشی بپردازند تا فشار خونتان پایین بیاید.

همچنین می توانید آن را از برخی غذاهای حاوی چربی دریافت کنید، اما نه به اندازه غذاهای حاوی چربی های اشباع و ترانس. لیپوما می تواند در هر جایی از بدن که در آن سلول های چربی وجود دارد رشد کند اما به نظر می رسد که این عارضه بیشتر بر روی شانه ها، قفسه سینه، کمر، گردن، ران و زیر بغل ظاهر می گردد. با گذشت زمان، سلول ها بار دیگر هر چه بیشتر واکنشپذیر می شوند.

به مرور زمان، تری گلیسرید بالا می تواند علامتی برای شرایطی که احتمال حمله قلبی را افزایش می دهند، باشد. جای تعجب نیست که رژیم های کم کربوهیدرات با کاهش سطح تری گلیسیرید خون مرتبط هستند. دیده می شود. افزایش چربی خون با تجمع در دیواره رگ ها، تنگی آنها را به دنبال دارد و به همین دلیل باعث افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی، درد قفسه سینه و گرفتگی عروق می شود.برای تشخیص بالا بودن چربی خون، اندازه گیری دو نوع چربی خون یعنی کلسترول وتری گلیسیرید انجام می شود. فرم نیکوتین آمید آن برای موارد درمانی بهتر است چون به کار بردن مقادیر زیاد اسیدنیکوتینیک (فرم دیگر نیاسین)، که به عنوان نرم کننده عروق عمل می کند، ممکن است سبب قرمز شدن پوست شده و ایجاد حس سوزش نماید.

یا اگر یک شب گوشت قرمز میخورید، یک شب مرغ، شب سوم حتما ماهی بخورید، اگر ماهی دوست ندارید، نمیشود آن را از برنامه غذاییتان حذف کنید. افراد با این تیپ بدنی معمولا كماشتها هستند و میزان خواب كم یا معمولی دارند. مطمئن باشید که با شناسایی تیپ بدنی خود و رعایت برنامه غذایی و ورزشی متناسب با آن، خواهید توانست در مدت زمان کمی، به وزن دلخواهتان برسید و از سلامت جسمی بالایی برخوردار شوید. افراد با تیپ بدنی آندومورف، باید مصرف کربوهیدراتها به ویژه مواد غذایی مانند نان، ماکارونی، آبمیوههای صنعتی و غلات را محدودتر کنند و در هنگام مصرف چربی حساسیت بالایی به خرج دهند.

دل و قلوه گوسفندی و جگر سیاه گوسفندی، اقلامی هستند که در ۳ماه گذشته ۱۱هزار تومان افت قیمت داشتهاند اما با وجود این کاهش، هنوز قیمت بسار بالایی دارند. دل در مقایسه با سایر اندام ها پروتئین با کیفیت تری داشته و چربی و کلسترول آن کمتر است. حالا که با انواع تقسیم بندی تیپ بدنی آشنا شده و تیپ بدنی خودتان را تشخیص دادید، نوبت آن است که بدانید چه میزان اضافه وزن دارید. در ادامه به بررسی رژیم غذایی متناسب با هر نوع تیپ بدنی میپردازیم و بایدها و نبایدهای تغذیهای هر گروه را ذکر میکنیم. فقط یادتان باشد این فرمول برای گروه سنی بالای 18 سال است.

دیدگاهتان را بنویسید