چشمه های قصر طلایی اروست

فلکده، نام منطقه ای در دل جنگل های دو هزار تنکابن می باشد. چشمه های آب معدنی سنگرود در روستای سنگرود از توابع دهستان عمارلو شهرستان رودبار واقع شده است بخش عمارلو تقریبا در ۲۰ کیلومتری شهر لوشان قرار دارد؛ دو چشمه که به چشمه “آب گاز” و چشمه “آب کولور” معروف هستند جدا از هم اما در نزدیکی به هم وجود دارند. لزوم توجه به اين موضوع را دو چندان مي سازد. ص 65) «براى هر پیامبرى در بهشت، نهرى است که به خاطر کثرت وارد شوندگان بر حوضشان بر یکدیگر مباهات میکنند، لکن من امیدوارم که وارد شوندگان بر حوضم بیشتر از سایرین باشد».(فیض کاشانی، 1418، ج8،ص353) امیرمؤمنان علی(ع) فرمود: «حوض کوثر ما مملوّ است و در آن دو نهر از بهشت میریزد، یکى از چشمه تسنیم و دیگرى از چشمه معین».( مجلسی، 1403،ج8، صص19-20) امام صادق(ع) فرمود: «کسى که دل او به خاطر مصیبت ما به درد آید، در وقتِ مردن فرحناک و شاد می شود، فرحى که هرگز از دل او بیرون نمیرود تا در حوض کوثر بر ما وارد شود و کوثر خوشحالى میکند؛ چون دوست ما بر او وارد می شود.

ما روزانه با نوشیدن آب سالم، حیات را به روح و جسممان هدیه می کنیم. در ادامه مزیت فوق، می توان گفت با ثبت شرکت به راحتی می توان وارد مزایده با دیگر شرکت ها شد که این امر برای شرکت بسیار مفید و سود آور است. راننده خودرو پراید شب گذشته در چشمه اعلاء مردم را زیر گرفت و متواری شد. دبی آب چشمه ۵ لیتر در ثانیه است. دبی آب چشمه ۷ لیتر در ثانیه است. اما اگر قصد دارید در بهترین شرایط آب و هوایی به بندرعباس سفر و از این مکان دل انگیز دیدن کنید، فصل زمستان را برای سفر به این مکان انتخاب کنید.

باغ تاریخی تفریحی ائلگلی هم علاوه امکان اسکان مسافران، فرصت دیدن و حضور در تفرجگاه زیبای قدیمی تبریز را نیز به مسافران میدهد. در پايين دست سرچشمه ها ي آب معدني اين چشمه، استخر کوچکي وجود دارد که در فصل تابستان مسافران مي توانند در آن تني به آب بزنند و خستگي به در کنند. طبیعتی بکر که هنوز ردپای انسان نتوانسته آسیب و خدشه زیادی به آن وارد کند، اما نیاز به پاکسازی در بعضی قسمت های آن احساس می شود. چیزی که چشمه جوشان در کوه پریز استان لرستان را در مقابل دیگر چشمه های ایران متمایز و منحصربهفرد میکند، جریان تناوبی عجیب و خاص آن است.

سنگآهک مهمترین سنگی است که فرایند کارستیشدن در آن مؤثر بوده است و قابلیت ذخیرهسازی آب و تشکیل آبخوان را دارد. مابقی آب چشمه اما از طریق کارخانهی آب معدنی داماش، بسته بندی و به سراسر کشور ارسال میشود. یک سنگ کربناته با زمینة میکرایت (ریزدانه) نسبت به یک سنگ کربناته با زمینة اسپارایتی (درشت دانه) انحلال بیشتری دارد. یک انشعاب از این چشمه به درون روستای داماش آورده شده که مورد استفادهی اهالی منطقه قرار میگیرد. افزایش مقدار ناخالصیهای رسی و سیلتی در سنگآهک به بیش از20 تا 30% از توسعه کارست جلوگیری میکند.

یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری استان مازندران و شهر تنکابن، چشمه آب گرم فلکده می باشد. مصارف درمانی چشمه های آب گرم به شدت با ویژگی های ژئوشیمیایی آب آنها ارتباط دارد. آب معدنی سپیدان دارای کیفیت بالا و نیز به سبب مدر بودن این دسته آبها در درمان بیماریهای مفصلی نقرس و هیپر ازوتمی و دفع سنگهای ادراری موثر میباشد. 2008; (Aly 2015؛ بنابراین، بررسی تأثیرات سازندهای زمینشناسی و چینهشناسی بر کیفیت و کمیت آب زیرزمینی هر منطقه ضروری است. آب معدنی کرست از چشمه های آب معدنی نایاب زمین بدست میآید که دسترسی به این آب برای عده ایی خاص از افراد کره زمین امکان پذیر میباشد زیرا تعداد این گونه چشمه ها بسیار کم و نایاب هستند شما هم شانس نوشیدن از آب معدنی چشمه هایی از اعماق زمین را دارید !

آب چشمه از سنگ های آتشفشانی خارج می شود و از نوع گسلی و گرم است. آب این چشمه با فعالیتهای آتشفشانی در ارتباط بوده و از آثار نواحی آن معلوم میشود که در زمانهای گذشته در آن منطقه کوه آتشفشان وجود داشته و آب چشمه هم در مسیر خود رسوباتی برجای میگذارد که درگذر زمان ضخامت زیادی از سنگهای تراورتن را تشکیل میدهد.آب معدنی چشمه تاپ تاپان قابل آشامیدن نیست ولی استفاده و تماس با این آب معدنی برای التیام امراض پوستی ، دردهای عضلانی و مفصلی مفید و ثمر بخش است. آب این چشمه کاملا معدنی است و املاحی مانند کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم در آن یافت میشود.

آب با فشار از کف حوضچه خارج می شود و از اطراف تپه سرازیر می گردد و رسوب های شبکه ای چند ضلعی غیر منطقی تشکیل می دهد و در قسمت شمال چشمه رسوب ها، پلکان های زیبایی به وجود آورده اند که نشانه قدمت چشمه است. آب معدنی کرست از اعماق زمین پمپاژ میشود چرا که این آب از دسته آب هایچشمه های آب معدنی عمقی و آتشفشانی میباشد و املاح کمیابی را با خود همراه دارد، آب معدنی کرست دارای املاحی است که میتواند خاصیت درمانی داشته اشد پس فقط به چشم آب معدنی به آن نگاه نکنید شما عصاره زمین را مینوشید عصاره ایی که میتواند بدنی سالم را به شما هدیه دهد .

چشمه های آب معدنی خارج شده از دل زمین به طور دقیق توسط کارشناسان مورد بررسی قرار میگیرد تا تاییدیه استاندارد های جهانی را داشته باشد بعد از این مرحله وارد مرحله تولید شده و در دسترس شما عزیزان قرار میگیرد . آب این چشمه در مداوای رماتیسم و ناراحتی های استخوان و همچنین بیماری های پوستی موثر است. آب و هوای منطقه سرد و مرطوب و پوشش جنگلی و گیاهی متراکم در آن وجود دارد. آب و هوای سرد کوهستانی با زمستانی سرد و برفی و تابستانی خنک در محدودههای جغرافیایی شهرستان شازند. این چشمه در حدود 2200 متر از آب دریاهای آزاد ارتفاع دارد و به همین دلیل آب آن همیشه خنک و نزدیک به سرد است.

مثل همیشه تاکید میکنیم که از ریختن زباله و تهسیگار در منطقه به شدت پرهیز کنید و فقط در مکانهایی که قبلا در آن آتش روشن شده و خاک سوخته دارد اقدام به روشن کردن آتش کنید تا پوشش منطقه را بیشتر از بین نبرید. فاصله بین آبشاره لوه تا مسیر اصلی گلستان به سمت خراسان، به عنوان یک مسیر پرتردد به ویژه برای زائران مشهد محسوب می شود. بافت تاریخی و بکر این روستا آثاری نظیر حمام تاریخی (دوره قاجار)، آسیاب قدیمی، دو بقعه به نامهای امامزاده عبدالقهار (ع) و بیبی سکینه (س) را در خود جای داده است و به دلیل وجود رودخانه، کوهستان و چشمههای منحصر به فرد، پذیرای بسیاری از گردشگران علاقه مند در فصلهای مختلف سال است.

اندازه و بافت سنگ نیز در فرایند انحلال نقش مهمی دارد؛ بهطوریکه هرچقدر اندازة دانههای تشکیلشده سنگ ریزتر باشد، با ورود آب به فضاهای خالی، سطح واکنش بیشتری با آب ایجاد میشود و انحلال بیشتر صورت میگیرد. این منطقه، به دلیل آب گرم هایی که دارد، بسیار معروف می باشد. پرداخته مي شود. در حقيقت همان طور که در متن مقاله اشاره شده آب درماني، چشمه هاي آب گرم و آب هاي معدني در ايران نيازمند توجه بيشتر و سرمايه گذاري هدفمند مي باشد که در اين صورت مي تواند نقش مهمي را در توسعه صنعت گردشگري ايفا نمايد.

عدهاي حتي اين شهر را همان سوز يا شوش قديم و عدهاي ديگر آكراتا يا آماتاي ذكر شده در تورات فرض كردهاند. طالقان منطقه ای کوهستانی در ۹۰ کیلومتری شهر کرج است که دارای آب و هوایی ناب میباشد و طبعیت زیبا و بکر آن در کنار محصولات کشاورزی و دامپروی آن شهرت بسیار زیادی دارد. مسیر اول از شهر لوشان و گذشتن از شهر جیرنده به روستای داماش ختم میشود.

وي كه از سوي عثمان مأمور فتح كرمان شده بود، بدون مقاومت اهالي، كرمان را فتح كرده و جزيه چندين سال عقب افتاده را هم از اهالي باز پس گرفت و مجاشع بن مسعود را با يك هزار تن سپاه به حكومت كرمان برگزيد و خود عازم خراسان گرديد. طایفه بن ریزی : ساکنین بخش مرکزی ایلام هستند . اگر به بخش عمارلو از توابع رودبار بروید میتوانید سرچشمهی آن را در دشت داماش پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید