چه چیزی موجب بیماری کبد چرب می شود؟

طبق آمار، مشخص شده فاز اول این بیماری در 30 درصد و فاز دوم آن در حدود 10 درصد جمعیت ایران شیوع دارد. طبق بررسی دیگری که از سال 2012 انجام شده، CLA می تواند در مقایسه با قرص های مصنوعی باعث کاهش 1.3 کیلوگرم وزن بیشتر شود. چربی های سالم از مواد خوراکی فرآوری نشده به دست آمده که از بیماری های مزمن پیشگیری می کنند و باعث سلامتی بهتر می شوند.

۱- به برش هایی از هر یک از این خوراکی ها چند قطره لوگول اضافه کنید. اگر با مصرف این داروها احساس می کنید دچار گرمی شده اید می توانید داروهایی مثل پوست بید، تخم گشنیز، نیلوفر و طباشیر را به عنوان آرام بخش های خنک به رژیم دارویی خود اضافه کنید. شرکت مهندسی فراب زیست فراز تولید کننده انواع پکیج های صنعتی برای جمع آوری چربی شامل سیستم چربیگیر API، پکیج چربی گیر CPI، و چربی گیر DAF می باشد. برای مثال هنگام طبخ غذا در آشپزخانههای صنعتی انواع مختلف چربیها از چربی حیوانی گرفته تا چربی گیاهی تولید میشود.

با توجه به شدت مخلوطشدن چربی و آب، ممکن است پراکندگی اولیه یا ثانویه رخ دهد. اگر عضو یک باشگاه ورزشی هستید، ممکن است از یک مربی شخصی بخواهید که اندازه گیری های شما را برای شما انجام دهد. در نهایت با انجام عملیات تزریق مواد شیمیایی و یا انجام فرآیند حبابسازی چربیها از فاضلاب رستورانها و مراکز تهیه غذا که دارای فاضلاب چربتری هستند جدا میشوند. در چربی گیرهای ثقلی با فرصت دادن به فاضلاب روغنهای سبک وزن از فاضلاب مراکز مذکور جدا میشوند. این دستگاهها با جداسازی چربی از فاضلاب در مبدا تولید، از ورود چربی و روغن به فاضلاب شهری جلوگیری کرده و مانع انسداد سیستم فاضلاب شهری میگردند.

برای جداسازی هر کدام از این روغنها میتوان از روشهای متفاوتی کمک گرفت. روشهای مختلف جداسازی آب و روغن کداماند؟ برای جداسازی آب و رغن روشهای مختلفی وجود دارد. روشهای معمول چربی گیری کداماند؟ دستگاههای چربی گیر با کمک روشهای مختلف ذرات چربی را از فاضلاب جدا کرده و از ورود آنها به فاضلاب شهری جلوگیری میکنند. همچنین دستگاههای چربیزدا با حذف چربی فاضلاب، چاههای جذبی را از ورود این ذرات در امان نگه میدارند. همچنین فاضلابهای چرب منجر به مسدودشدن منفذهای چاههای جذب میشوند. در فاضلابهای رستورانها و صنایع تولید مواد غذائی ممکن است هر کدام از انواع روغنها وجود داشته باشند.

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، این مراکز ملزم به استفاده از تجهیزات خاصی برای کاهش فاضلابهای خود هستند. رعایت این اصلی در دستگاههای چربیزدا باعث کاهش سطح چربی فاضلاب میشود. تمرینات با وزنه و ورزش های قلبی عروقی باعث کاهش چربی در سراسر بدن میشوند. اگر رژیم و ورزش به کاهش این چربی ها کمک نمی کنند، شاید دلیل آب نشدن آنها هورمون ها یا سن و یا عوامل ژنتیکی باشد.

ترکیب شدن دو عامل یا بیش از دو تا از عوامل خطرزای قلبی- عروقی، احتمال پیدایش این بیماری های را افزایش می دهد. همه این عوامل در نتیجه باعث میشوند خروجی تصفیه فاضلاب شهری بیش از حد استاندارد دارای چربی باشد. با استفاده از این دستگاهها در مراکزی چون رستوران، آشپزخانه و مراکز تولید مواد غذائی میتوان تاحدود زیادی از هزینه تصفیه فاضلاب شهری کم کرد و همچنین از انسداد خطوط انتقال فاضلاب شهری پیشگیری کرد. همچنین این دستگاهها بازدهی بسیار بالایی در حذف انواع چربی و روغنها دارند.

به این ترتیب اگر بدون جداکردن چربیها و روغنها از فاضلاب، اقدام به تصفیه آن کنیم، در روند تصفیه فاضلاب اختلال ایجاد میشود. با توجه به اهمیت تصفیه چربیها در مبدا تولید و جلوگیری از ورود آنها به فاضلاب شهری، روشها و دستگاههای مختلفی برای زدودن چربیها به وجود آمدهاند. دستگاه چربی گیر با حذف این چربیها از ورود آنها به فاضلاب شهری و تجمع آنها جلوگیری میکند. کره بادام از چربیهای سالم درست شده است و به ذخیره سازی مواد مغذی کمک میکند. چربی ترانس بیشتر در غذاهایی وجود دارد که با روغن جامد (هیدروژنه) تهیه میشوند مانند کره مارگارین، بیسکوییتها و سیبزمینی سرخشده.

برای جلوگیری از انسداد شبکه فاضلاب، اکثر صنایعی که در آنها چربی زیادی وارد فاضلاب میشود از دستگاه چربی گیر استفاده میکنند. اکثر دستگاههای چربیزدا وزن پایینی دارند و به همین دلیل کاربری و حمل و نقل آنها آسان است. مزیت مهم دیگری که دستگاههای چربیزدا دارند، این است که میتوان آنها را در زیرزمین دفن کرد. علاوه بر این ، از تزریق چربی می توان انواع بی نظمی ها از جمله مواردی که در اثر لیپوساکشن یا ضایعات ضعیف انجام شده است ، را صاف کرد. علاوه بر این مصرف عناب در یک رژیم غذایی درست می تواند باعث سلامت و تقویت کبد نیز شود.

اگر تصمیم به مصرف داروهای کلسترول دارید، پزشک ممکن است آزمایشات عملکرد کبد را برای نظارت بر تأثیر دارو بر کبد توصیه کند. در امولسیونهای پایدار شیمیایی، علاوه بر فاز روغن و آب یک فاز سوم هم وجود دارد. موادی مثل صابون و یا دترجنتها میتوانند به عنوان فاز سوم عمل کنند و منجر به افزایش پایداری ذرات چربی گردند. از مدلهای فایبرگلاسی به منظور جداکردن ذرات روغن و چربی از فاضلاب رستوران، هتل و سایر مراکز عمومی که میزان چربی فاضلاب آنها بیش از حد معمول است، استفاده میشود.

نیاسین نیاسین، که گاهی اوقات نیکوتینیک اسید نامیده میشود، میتواند باعث کاهشتری گلیسیرید و کلسترول لیپوپروتئین با چگالی پایین (LDL)-کلسترول “بد” شود. حتما همهی شما میدانید که رژیم غذاییای که میزان سدیم آن پایین باشد و شامل غذاهایی سرشار از پتاسیم. کسانی که عادت به مصرف الکل دارند باید این عادت خود را ترک کنند چون مصرف الکل به تشدید چربی خون کمک میکند. همچنین که فشارخون بالا، مشکلات کبدی و کلیوی و دیابت دارند نباید از این دارو استفاده کنند.

همچنین با کمک این دستگاهها میتوان میزان راندمان تصفیهخانههای شهری را افزایش داد. در دستگاههایی که به منظور چربیزدایی استفاده میشوند، سبدهایی وجود دارد که با کمک آنها میتوان ذرات معلق و مواد قابل تهنشینی موجود در فاضلاب را حذف کرد. این فاز سوم، باعث افزایش میزان پایداری ذرات چربی میشود. این چربی به صورت طبیعی است به دلیل اینکه ازبدن خود فرد گرفته شده است و در نتیجه باعث نشاط،تغذیه و جوانسازی برای پوست می شود.

Fatty Liver اصطلاح انگلیسی کبد چرب میباشد.بر اساس یافته های پزشکی،افراد الکلی بیشتر دچار کبد چرب میشوند ولی باید گفته شود که در ایران بخاطر مصرف کم الکل علل و تشخیص کبد چرب را چیز دیگری عنوان کرده اند.اگر در کبد چربی وجود داشته باشد یعنی کبد حالتی طبیعی دارد،اما اگر از مقدار مورد نظر بیشتر شود با مشکلاتی روبرو خواهد شد. و مقدار اضافی این ویتامینها در بدن از طریق ادرار دفع میشوند. استفاده از چربی گیر در آشپزخانهها چه مزایایی به همراه دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید