کلسترول بالا چیست؟

1- سیب زمینی پوست قهوه ای (russet): پوست قهوه ای و درون سفید دارد. از فواید خوردن قهوه با کره میتوان به کاهش وزن سریع و افزایش انرژی و قدرت تمرکز ذهنی اشاره کرد. چگونه باید سی ال ای را مصرف کرد؟ زمانی که شروع به جوانه زدن می کند، سیب زمینی را در معرض نور خورشید قرار دهیم تا کاملاً خشک شود یا درون کوره ای با حرارت ملایم آنها را خشک کنیم. از همین رو، خوردن آن ایجاد اسهال و استفراغ می کند، مردمک چشم را گشاد می نماید، موجب سردرد و سرگیجه می شود، چهره را برافروخته می نماید و ایجاد تشنج و ضعف می کند.

6ـ مرهم پوره سیب زمینی، بیماری جرب (خارش) را درمان می کند، لذا باید 200 گرم آن را پوست بکَنید و آب پز کنید و پس از له کردن به صورت پوره در آورید و در پارچه نازکی ریخته و به محض ملایم شدن، روی محل مورد نظر قرار دهید. اگرچه این میوه محبوب تقریباً در تمام مناطق گرمسیری و نیمه حارهای رشد میکند، اما مهمترین تولیدکنندگان تجاری آن کشورهایی چون مکزیک، کاستاریکا، برزیل و اکوادور هستند. اما زمان هایی که هوا (و به خاطر آن خاک) خشک است زمین را شخم می زنند که بهترین راه کار محسوب می شود.

افراد در کشورهای ثروتمند و توسعه یافته نیز می تونن به بیماری های مرتبط با غذا مبتلا شن؛ اما معمولا به جای کم غذا خوردن، بیش از حد غذا خوردن یا پرخوری (overeating) دارن. 9ـ اگر سیب زمینی آب پز را با گیاهان یا دانه های لعاب دار (مانند قدومه، اسپرزه و غیره) به صورت جوشانده در آورند و مرهم آن را بر روی ورم ها و التهابات سطحی، کوبیدگی ها، ضرب خوردگی ها و ورم حاد انگشتان قرار دهند، اثر شفابخشی خواهد داشت. 10ـ اگر رنده شده یا گرد آن را در محل سوختگی های بدن، خراش های سطحی پوست، بیماری اگزما قرار دهند و روزی چند مرتبه تعویض نمایند، آنها را تسکین خواهد داد.

5ـ سیب زمینی در محل چشم های خود دارای ماده ای سمی به نام «سولانین» است، لذا باید با دقت آن را پوست کنده و کاملاً چشم های آن را در آورد. 24ـ چنانچه خام آن را رنده کرده و با روغن زیتون در آمیزند، برای مداوای زخم های ناشی از سوختگی، کورک و دمل های چرکی و زخم های ساق پا که بر اثر کمبود ویتامین «ث» ایجاد می گردد، فایده دارد. درمان شامل استفاده از آنتی بیوتیک ها برای چند هفته می شود. بر اساس تحقیقی که در آوریل 2014 در ژورنال انجمن پزشکی آمریکا منتشر گردیده است، افرادی که 17 تا 21 درصد از کالری روزانه خود را از قندهای افزوده دریافت می کنند، 38 درصد ریسک بالاتری برای فوت بر اثر بیماری قلبی نسبت به افرادی دارند که تنها 8 درصد از کالری روزانه خود را از این قندها دریافت می نمایند.

همچنین، شما می توانید برای پرت کردن حواس خود با یکی از دوستانتان گپ بزنید. 2- سیب زمینی با پوست زرد (yu con):پوست زرد رنگ دارد و طعم كره میدهد.برای پختن و تهیه پوره مناسب است. همانند چربی سبزیجات که فایده بیشتری دارد؛ چربی اشباع نشده نیز نکه نوعی از چربی مفید است؛ در انواع غذاها وجود دارد. این بیماری از طریق زخم بسهولت انتقال می یابد و به غدد بسته بندی شده آسیب بیشتری می رساند . 14ـ جوشانده 30 گرم برگ آن در یک لیتر آب، برای اشخاصی که مبتلا به روماتیسم و نقرس هستند، تجویز می شود.

15ـ سبزی سالم و مفیدی است که مصرف آن برای مبتلایان به ورم مفاصل یا باد مفصل و افرادی که زیاد چاق شده اند و نباید چربی و روغن بخورند، تجویز شده است. در غالب موارد این حشره توسط پارازیت های طبیعی تحت كنترل قرار داشته و خسارت آن غیر اقتصادی است . روغن نیمه هیدروژنه تنها منبع چربی ترانس در جیره ما نیست، چربیهای ترانس به طور طبیعی در چربی گوشت و لبنیات در مقادیر کم یافت میشوند. بعضی از آنها هنگام پختن از هم باز و متلاشی میشوند.

اگر میخواهید چربی های شکم خود را ظرف مدت 14 روز آب کنید و از بین ببرید میتوانید طبق حکم زیر عمل کنید و برترین اندام را داشته باشید.برخی افراد حتی اگر لاغر هم باشند, باز ممکن هست شکم برجسته اي داشته باشند که عمده دیدنی به نظر نمیرسد و تناسب اندام آن را بر هم میزند. پس از انجام این عمل، شیارهای حاصل از شخم زدن را باز نموده و محصول را جمع آوری می کنند. به منظور جلوگیری از یخ زدگی، سیب زمینی را در انبار در زیر توده ای کاه قرار می دهند و برای جلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی، باید سیب زمینی ها را مرتب چک کنیم.

2ـ برای آنکه سبز نشود، باید آن را در جایی خشک و تاریک یا وسط خاک رس نگاه داشت. 12ـ جوشانده آن مخلوط با دم کرده شیرین بیان، ادرارآور است وبرای اشخاصی که به سنگ کلیه و مثانه و بند آمدن ادرار مبتلا هستند، مفید است. مبارزه با این بیماری از طریق عملیات بهداشتی ضد عفونی غدد با قارچ كش تیمول . ضد عفونی انبار و تأمین شرایط مناسب انباری انجام پذیر می باشد . 7ـ رژیم غذایی با سیب زمینی، بیماری قند را درمان می کند. سیب زمینی را معمولاً با استفاده از چنگک از خاک بیرون می آورند.

بوته میری سیب زمینی توسط قارچی بنام Colletotrichum coccodes ایجاد می شود . بیماری پوسیدگی خشك سیب زمینی از بیماریهای انباری سیب زمینی است كه توسط قارچ بنام Fusatium coeruleum ایجاد می شود . توصیه می کنیم که مصرف روغن را به ۲ قاشق غذا خوری در روز برسانید. سفیده تخم مرغ را خوب هم زده تا سفت شود و پف كند. علت متلاشی نشدن سیب زمینیهای دسته دوم همان وجود مقدار زیادتری مواد پروتئین در آنها است که بر اثر پختن منعقد و سفت شده موجب مقاومت بیشتر سیب زمینی در مقابل گرما میگردند در چنین حالتی نسبت مواد ازته تام موجود در سیب زمینی به نشاسته حداقل 0.12 است.

سایر علائم بیماری وجود اسكلرتهای سیاه رنگ روی طوقه ، ریشه اصلی ، استولونها و غدد است . گروهی از محققان آلاسکایی نوعی سیب زمینی را کشت دادند که پوست آن به رنگ قرمز و گوشت آن به رنگ زرد طلایی است. علائم پوسیدگی حدود یك تا دو ماه پس از برداشت تدریجاً ظاهر می گردد ، این علائم بصورت تغییر رنگ در سطح پوست غدد و بدنبال آن پوسیدگی خشك بافت غدد در محل تغییر رنگ است . لارو كامل این پروانه حدود 15 سانتی متر طول داشته و به رنگ زرد مایل به سبز می باشد . 16ـ از سبزی هایی است که خیلی زود هضم می شود.

این تفاوت در ساختار شیمیایی آنها باعث ایجاد تفاوت های اندکی در فواید آنها بر روی سلامتی شده است. آووکادو منبع خوبی از اسیدهای چرب غیراشباعشده (از هر دو نوعِ تک-غیراشباع و چند-غیراشباع)، پتاسیم، ویتامین K، ویتامینهای گروه B، ویتامین C و مواد شیمیایی گیاهی است (مواد مؤثر در گیاهان دارویی، فیتوکمیکالها یا گیامغذی). با افزایش تماس موها با دست یا پوست صورت، تولید چربی روی مو افزایش خواهد یافت. استفاده از این ماده برای پاک کردن روغن موها، موجب آسیب دیدن فولیکولهای مو میشود.

برای کشت سیب زمینی، یک عدد سیب زمینی بزرگ را به سه قسمت تقسیم می کنند، به طوری که هر بخش حداقل یک چشم سیب زمینی داشته باشد. چون مزه سیب زمینی خام نامطبوع است، می توان آن را با عسل یا آب گوجه فرنگی یا هویج مخلوط کرد و مصرف نمود. سولانین به مقدار خیلی کم و بیضرر در سیب زمینی وجود دارد ولی در سیب زمینیهای سبز شده مقدار آن زیاد میشود و مصرف این قبیل سیب زمینیها را خطرناک بسازد.

برخی استفاده از کود پوسیده و فاسد را به جای کود تازه ترجیح می دهند. دقت داشته باشید، اگر پوست سر دچار شما دچار زخم یا جوش باشد، از آبلیمو استفاده نکنید زیرا، باعث سوزش پوست سر می شود. از آنجا که بهتر است این سیب زمینی ها را تا فصل تابستان هم نگهداری نمود، باید دقت لازم به عمل آید تا سیب زمینی های داخل انبار، از یخ زدگی در زمستان و جوانه زدن در بهار محافظت شوند.

۳۳- چربى در بعضى از نواحى مانند لبها و چانه و خط خنده ، که کلا دور دهان محسوب میشوند ، بدلیل تحرک زیاد این ناحیه هنگام حرف زدن ویا غذا خوردن کمتر ماندگار است و درصد کمترى از چربى تزریق شده باقى میماند . اگر مسائل مربوط به تحرک داشته باشید، ممکن است در معرض خطر بیشتر برای شکستگی های استخوانی به علت سقوط قرار بگیرید. 17ـ با سیب زمینی رنده شده مخلوط با روغن زیتون، مرهمی می توان تهیه نمود که برای معالجه مفاصل دردناک بسیار مفید است. کودکانی که غذاهای سالم کافی دریافت نمیکنند ممکن است با مشکلات رشد و نمو، عملکرد ضعیف تحصیلی و عفونتهای مکرر روبرو شوند.

میان وعده: ۱ فنجان میوه، یک دوم اونس آجیل یا دانه و نوشیدنی های سالم. 4ـ از مصرف سیب زمینی های جوانه زده و یا خیلی کهنه و پلاسیده باید خودداری کرد. ترکیب بدنسازی و هوازی بیشترین کمک را به لاغری شکم خواهد کرد. خوردن غذاهای سرشار از پتاسیم نیز به مقابله با نمک کمک میکند. حتماً بخوانید: VLDL چیست و چه تفاوتی با LDL دارد؟ مضرات :بسیارى از امعا و احشاى یادشده انباشته از کلسترول اند.ممکن است جگر، سموم را در خود پنهان سازد.امکان دارد مصرف بیش از حد جگر، موجب افزایش تدریجى ویتامین A گردد.به رغم ارزش غذایى فراوانى که امعا و احشا دارند، هیچ گاه در ایالات متحده به اندازه فرانسه و برخى کشورهاى اروپایى، طرفدار پیدا نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید