یاختههای کبد (جگر)، صفرا را می سازند

به عنوان ماده تاثیر گذار سطحی در امولسیون ها و ریز امولسیون ها، برای تشکیل پوشش و یا یک مخلوط یکنواخت مورد استفاده قرار میگیرند. مخلوط کردن نعناع با سرکه می تواند تاثیرات بهترین نیز داشته باشد. این لایه چربی متراکم زیر پوستی با نام «پانیکولوس آدیپوزوس» (Panniculus Aiposus) نیز شناخته میشود. رابطه بین لایه چربی زیر پوستی و چربی کل بدن در یک فرد اغلب با استفاده از معادلات رگرسیون مدل میشود. کشف لپتین و تأثیرات آن بر اشتها باعث امیدواری برای درمان چاقی و دیابت نوع 2، یک بیماری بزرگ در کشورهای پیشرفته شده است.

سیرابى و شیردان و نیز دل و جگر را حتما از مراکز فروش معتبر و فروشگاههایى تهیه کنید که از تازگى و سلامت آنها مطمئن باشید و در آماده کردن شان از روش هاى پخت و پزى استفاده کنید که طى آن این نوع مواد غذایى به خوبى و کاملاً پخته شود چرا که مصرف آنها به صورت کبابى یا سرخ شده ناقص مى تواند باعث انتقال عوامل بیمارى زا و انواع میکروب ها به بدن شود.گفتنى است که دل، غنى از ویتامین 12B، آهن و پتاسیم است. مقدار کلسترول آن تقریبا ۲ برابر گوشت قرمز کم چرب است و اگر در یک روز ۱۰۰ گرم آن مصرف شود، تقریبا ۵ / ۱ برابر بیشتر از حد مجاز، کلسترول وارد بدن شده است.

گروههای سلولهای چربی توسط سپتاهای همبند به لوبولها تقسیم می شوند که حاوی مقدار قابل توجهی رگهای خونی و رشتههای عصبی بدون میلین هستند. مخصوصا کسانی که به هر دلیلی با کم خونی مواجه هستند، خوردن جگر یکی از موثر ترین راه ها برای جبران کم خونی است. به عنوان مثال، خوردن غلات کم چرب همراه با شیر بدون چربی برای صبحانه ممکن است در اوایل روز کاری شما را دچار گرسنگی کند.

خوردن مواد غذایی طبیعی ممکن است به بهبود سطح چربی و کاهش خطر قلبی عروقی کمک کند. بطور کلی می توان گفت در افرادیکه میزان کلسترول آنها در حالت طبیعی قراردارد ، دو اسید چرب میریستیک و لینولئیک مهمترین اسیدهای چربی هستند که در غیاب کلسترول مصرفی کلسترول سرم خون را تنظیم می کنند . در مورد آدیپونکتین منفی است و به همین دلیل است که در بیماران چاق غلظت پلاسما کمتر از بیماران با BMI طبیعی است. چندین ایزوفرم پلیمری آدیپونکتین در پلاسمای خون وجود دارد (تریمرها، هگزامر یا ساختارهای پلیمری طویلتر)، هر کدام تأثیر متفاوتی بر بدن دارند.

بافت چربی اندامی غدد درون ریز است که هورمونهای پروتئینی زیادی از جمله لپتین، آدیپونکتین و مقاومت را ترشح میکند. اشکال آنها از کروی (جدا شده) تا بیضی یا چند وجهی (به عنوان بخشی از بافت چربی) متغیر است. چربی زیر جلدی نیز بخشی فعال در سیستم غدد درونریز است و هورمونهای لپتین و مقاومت را ترشح میکند. غلظت آن در خون نسبت به لپتین بسیار بیشتر است. هنگامی که زنان به یائسگی میرسند و استروژن تولید شده توسط تخمدان کاهش مییابد، از چربی باسن، باسن و ران کاسته شده و بیشتر در کمر و چربی در شکم ذخیره میشود.

علاوه بر این، چندین مطالعه جدید مزایای قرار گرفتن در معرض سرما در انسان را اثبات کردهاند، به عنوان مثال محققان نتیجه گرفتند که فعالسازی بافت چربی قهوهای یک روش درمانی خوب برای بهبود چربی خون است و باعث کاهش سطح تریگلیسیرید، کلسترول پلاسما و کاهش تصلب شرایین میشود. رسوبات باقیمانده با قرار گرفتن در معرض سرما بیشتر دیده میشوند. گیرندههای آدرنال پس از فعال شدن توسط یک لیگاند ، به پروتئین های G مختلف متصل میشوند تا اثرات سلولی خود را واسطه کنند: گیرندههای آدرنرژیک α1 به طور عمده به پروتئینهای Gαq / 11 جفت میشوند، در نتیجه باعث افزایش سطح DAG و تریفسفات اینوزیتول (IP3) میشود که گیرندههای PKC و IP3 را برای افزایش هجوم کلسیم به ترتیب گیرندههای آدرنال β couple عمدتا به پروتئینهای Gαs متصل میشوند که آدنیلات سیکلاز را برای افزایش سطح اردوگاه داخل سلولی فعال میکنند.

الگوی توزیع چربی بدن به طور معمول زنانه (یا ژنیکوئیدی) در اطراف باسن، ران و باسن چربی زیر پوستی است و بنابراین در مقایسه با چربی احشایی خطر کمتری برای سلامتی دارد. در مقایسه با سلولهای چربی سفید، سلولهای چربی قهوهای اندازه کوچکتری دارند و دارای لیپیدهای موجود در چند قطره چربی هستند. در مقابل سلولهای چربی سفید، سلولهای چربی قهوهای به دلیل وجود چندین قطره در سیتوپلاسم مانند یک اسفنج عمل میکند. این احتمال همچنان وجود دارد که اگرچه لپتین در درمان چاقی بیاثر بود اما ممکن است برخی از بیماران مبتلا به چاقی همچنان از استفاده آن به عنوان داروی ضد چاقی بهرهمند شوند.

برعکس، از آنجا که لپتین متناسب با مقدار بافت چربی در بدن تشکیل میشود، افراد چاق معمولاً نسبتاً به هیپرلپتینمی و مقاومت به لپتین مبتلا هستند. چربی خارج اندامی (Ectopic Fat) ذخیره تریگلیسیرید در بافتهایی به جز بافت چربی است که مانند کبد، عضله اسکلتی، قلب و پانکراس فقط مقدار کمی سلولهای چربی دارد و میتواند در عملکردهای سلولی و از این رو عملکرد ارگانها تداخل ایجاد کند و همچنین با مقاومت به انسولین در دیابت نوع 2 ارتباط دارد. اگر در یک خانواده چند مورد مبتلا به درکوم وجود داشته باشد، لیپوماتوز چندگانه خانوادگی (نوع FML) گفته میشود که ممکن است به دلیل آنژیولیپوما ایجاد شود که دردناک است.

گیرنده آن توسط یک «ژن دیابتی» (ژن db) کدگذاری میشود که در چندین شکل مختلف اتصال وجود دارد. لپتین یک هورمون اسید آمینه شماره 167 است، محصولی از ژن ob یا ژن چاقی (ob از کلمه چاقی گرفته شده است). به عنوان مثال کم خوابی، قرار گرفتن در معرض نور در شب و شیفت کاری شبانه می توانند هورمون هایی که اشتها را تنظیم می کنند تحت تاثیر قرار دهند و موجب چاقی شوند. یک مطالعه بر روی موشها نشان داد که قرار گرفتن در معرض سرما میتواند باعث رشد پلاک آترواسکلروتیک شود.

با این حال، مفهوم چاقی به عنوان یک حالت مقاومت به لپتین در ذهن بسیاری از محققان جا افتاده است، دادهها به طور مستقیم از این بحث پشتیبانی نمیکنند. کپسایسین موجود در فلفل کاین، جذب گلوکز در روده کوچک را تحریک می کند، که کمک می کند تا سطح قند خون را به طور کلی ثابت نگه دارد و مانع از افزایش و کاهش میزان قند خون شود. AHA افزود که چربی های تک اشباع نشده به افزایش جذب آنتی اکسیدان ویتامین E به رژیم غذایی کمک می کند. نوشابه میتواند خطر توسعه بیماریهای کبدی را افزایش دهد.

با بالا رفتن سطح تری گلیسیرید ممکن است خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و سندرم متابولیک افزایش یابد. یکی از دلایل بالا رفتن تری گلیسرید، بی تحرکی است. از میان تمام ارگانهای بدن؛ کبد یکی از ضروریترین اعضای بدن به شمار میآید. از عوارضی که در مراحل پایانی کبد چرب ایجاد میشود، سیروز کبدی است که به دلیل التهاب کبد به وجود میآید. آنها عمدتا در چربی زیر جلدی وجود دارند اما بخش کمی نیز میتواند در چربی احشایی یافت شود. با افزایش سن میزان بافت چربی قهوه ای کاهش مییابد اما تا زمان بلوغ به طور گسترده در سراسر بدن پخش میشود.

این ماده در مقادیر نسبتاً زیاد در اطراف اندام حفره شکم ذخیره میشود، اما نباید با چربی احشایی اشتباه گرفته شود. «معایب اضافه وزن و مزایای وزن مناسب: انگیزه خود برای تناسب اندام را بالا ببرید! بافت چربی سفید که محافظ اندام ها و عایق حرارتی است و رنگ زرد دارد. چندین اختلال با توسعه رشد خوشخیم (غیرسرطانی) متشکل از بافت چربی (لیپوما) از جمله سندرم پروتئوس، سندرم PTEN هامارتوم و سندرم گاردنر همراه هستند. ماتریکس خارج سلولی بافت چربی سفید از الیاف شبکه تشکیل شده است و شامل سلولهای غیر مسکونی بافت چربی (به عنوان مثال سلولهای التهابی) است.

لیپوماهای مرتبط با بیماری درکوم، بافت پیوندی بیشتری نسبت به چربی بیماری غیر درکوم دارند. برای مدت طولانی، بافت چربی فقط به عنوان مخزن سوخت غیر فعال در نظر گرفته شده است. فرضیه به اصطلاح لیپوستاتیک ادعا میکند که بافت چربی، متناسب با مقدار آن در بدن، تولید میکند و بر مولکولهای سیگنالینگ تأثیر میگذارد و باعث افزایش مصرف انرژی و کاهش مصرف غذا میشود. لپتین به طور عمده توسط سلولهای چربی بافت چربی سفید سنتز میشود و مقدار سنتز شده با مقدار بافت چربی در بدن ارتباط دارد. بیماری درکوم به طور عمده در بزرگسالان رخ میدهد و در زنان شایعتر از مردان است.

اشکال مختلف این گیرنده را می توان در قسمتهای مختلف بدن به عنوان مثال در مغز (به طور عمده هیپوتالاموس) یا در بافتهای محیطی یافت. همچنین در مغز استخوان و سایر بافتها وجود دارد که معمولاً در فضای بین سلولها پر میشود. نوعی چربی خون وجود دارد که میتوانید از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود به ارث ببرید که به آن چربی خون ترکیبی خانوادگی گفته میشود. سطوح بالای کلسیم می تواند فشار خون را افزایش داده و منجر به ناهنجاری های الکتریکی شود که ریتم قلب را تغییر داده و فشار را افزایش می دهد. اگر بیماری کبد چرب در شما تشخیص داده شود و یا مشکوک به این بیماری باشید در این صورت یکی از اولین سوالاتی که احتمالا برای شما مطرح می شود این است که ؛ برای حفظ عملکرد مطلوب کبدتان کدام غذاها را باید مصرف نمایید؟

قوه جاذبه، قوه ماسکه، قوه هاضمه و قوه دافعه؛ که اگر هر کدام از این چهار قوه آسیب ببینند، زمینه بروز یک سری بیماری ها ایجاد می گردد. این معادلات یک همبستگی معکوس بین چین و چروک بدن دارند، هرچه مجموع چینهای پوستی افزایش یابد، چگالی بدن کاهش مییابد. PPARγ ،PCG1α ،PRDM16 و ATF-2 نقش اصلی را در تنظیم و افزایش رونویسی UCP1 بازی میکنند که منجر به افزایش محتوای پروتئین UCP1 و در نتیجه ظرفیت اتصال میتوکندری بیشتر میشود. عوامل متعدد مانند نسبت بالای سطح به حجم بدن و عدم تکامل کامل سیستم عصبی باعث میشوند نوزادان بیشتر از بزرگسالان به سرما حساس شوند و بیشتر بودن بافت چربی قهوهای به نگه داشتن این گرما کمک میکند.

دیدگاهتان را بنویسید