14 قاتل تری گلیسرید بالا را بشناسید!(راهکار های طلایی درمانی تری گلیسرید)

تمام اشکال K2 به جز MK-4 که میتوان تولید کرد بوسیله باکتری و میتوان استفاده کرد از این اشکال در تنفسهای بی هوازی .MK-7 ودیگر باکتریهای گرفته شده از ویتامین K2 نشان میدهد فعالیت ویتامین K را در حیوانات. اثربخشی: اگرچه CLA برروی حیوانات اثرات کاهش وزن و اشتها نشان داد اما این اثرات را برروی انسان نشان نداده است. مطالعات مختلفی نشان دادهاند که کوآنزیم Q۱۰، فرآیندهای پیری را کُند میکند و سطح انرژی را در بدن افزایش میدهد. کاری که غذا برای ما انجام می دهد، چیزی بیشتر از تامین ماده و انرژی است.

تغییر الگوی غذایی باید به گونه ای باشد که 25 تا 35 درصد کل کالری مورد نیاز روزانه از چربیها تامین شود. مثلا آزمایش کلسترول می تواند احتمال ابتلا به بیماری قلبی – عروقی را پیش بینی نموده و قبل از اینکه عوارض جدی پیش بیاید به شما فرصت تغییر در سبک زندگی را بدهد. بیماری های قلبی عروقی (سکته قلبی، سکته مغزی، فشار خون بالا) از ۳۰ سال گذشته تاکنون همچنان علت نخست مرگ و ناتوانی ناشی از بیماری ها در جهان و ایران هستند.

در کشور خودمان بر اساس آمار سال 1397، حدود 38 درصد از 380 هزار مرگ و میر مربوط به بیماریهای قلبی- عروقی بوده است. بطور کلی سهم مرگ های ناشی از بیماری های قلبی عروقی در ایران از کل علل مرگ از ۲۵ درصد در سال 1369به بیش از ۴۴ درصد در سال 1399 افزایش یافته است. در صورت طبیعی بودن نتایج، انجام آزمایشات هر 5 سال یکبار ضروری است. در صورت عدم تشخیص ودرمان به موقع اختلال چربی های خون، افزایش کلسترول و تری گلیسرید در خون به تدریج باعث سفت و سخت شدن جدار عروق (تصلب شرائین) و تنگی مجرای رگ ها گردیده و با ایجاد اختلال در خون رسانی نسوج هدف بخصوص به قلب و مغز، منجر به سکته قلبی و مغزی می شوند.

نیز باعث چرب شدن بیش از حد موی سر می شوند. کلسترول LDL یا کلسترول بد اصلی ترین نوع لیپید است که باعث انباشته شدن در دیواره رگ و گرفتگی آن ها می شود. ✅ سیگار کشیدن: سیگار هم می تواند سطح کلسترول بد خون را زیاد کند و باعث گرفتگی رگ های خونی بشود. مشکلات شریان های شما می توانند خود را از طریق مشکلات قلبی نشان دهند ، به این دلیل که قلب شما برای پمپ کردن خون در صورت انسداد کلسترول ، باید دو برابر کار کند.

یک مطالعه در 90 بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد افرادی که روزانه به مدت 23 هفته 56 گرم پروتئین مصرف میکنند، 2.3 کیلوگرم چربی بیشتری نسبت به سایر افراد با همان شرایط سوزانده بودند. در تحقیقی از ۳۷۴ نفر دربارهی مواد غذاییای که بیشتر مصرف میکنند سؤال شد. نتیجه مطالعات انجام شده در کشور های مختلف دنیا نشان می دهد که در صورت افزایش کلسترول بد سرم (LDL) مقدار آن باید با رژیم درمانی مناسب به محدوده نرمال برسد زیرا شواهد قوی مبنی بر آتروژن ( ایجاد تصلب شرائین) بودن آن وجود دارد و درمان آن سبب کاهش خطر بروز سکته های قلبی و مغزی می گردد.

مطالعات انجام شده نشان میدهد که افرادی که ۸.۵ ساعت خواب کافی و مناسب در شب داشته اند، چربی شکمی بیشتری از دست میدهند. مقدار مناسب تری گلیسیرید کمتر از ۱۵۰ میلی گرم در دسی لیتر است. ● بیشتر از 500 میلی گرم در دسی لیتر: بسیار بالا تلقی می شود. ● بیشتر از 50 میلی گرم در دسی لیتر: خوب تلقی میشود. کلسترول تام (Total Cholesterol) : ● کمتر از 200 میلی گرم در دسی لیتر: مطلوب تلقی می شود. این چربی ها به کاهش مقدار کلسترول تام کمک می کنند.

با کمک این تکنیک ماساژ لاغری علاوه بر افزایش سوخت و ساز سلولی، میتوان بسیاری از اخلاط ناسالم و سموم موجود در بدن را نیز برای دفع به سمت کلیهها، رودهها و سطح پوست هدایت کرد. همچنین به تولید هورمون و سوخت و ساز بعضی از انواع ویتامین ها کمک می کند. بتاکاروتن پیش ساز ویتامین A است بطوریکه در بدن انسان هر مولکول بتاکاروتن به دو مولکول ویتامین A تبدیل می شود. خیر – دو ترکیب گروههای عاملی متفاوت و در نتیجه خواص متفاوتی خواهند داشت. و هر یک از آنها ساختمان منحصر به فردی دارند و کاربرد آنها نیز متفاوت است.

کسانی که کلسترول خون بالایی دارند اغلب بعد از مدتی فشار خون هم می گیرند ولی دلیل این اتفاق چیست؟ همه افراد مقداری از آن را دارند به ویژه کسانی که فعالیت بدنی ندارند , دائما در شرایط استرس قرار دارند و یا رژیم نادرستی دارند . ✅ پزشک معمولا در این شرایط یک رژیم غذایی مناسب (بدون چربی اشباع شده و کلسترول) برایتان تجویز می کند. برای سردرد احتمالی ناشی از مصرف این دارو از داروساز خود درمورد داروی ضد درد مناسب سوال بفرمایید. البته خوردن زیاد آن توصیه نمی شود، همچنین مصرف قلوه و دل گوسفند در اسلام مکروه می باشد، پس برای مصارف درمانی آن را مورد استفاده قرار دهید.

اگر لیپید بدن بیش از اندازه باشد، باید چه کرد؟ در مورد نحوه تشخیص دل و جگر سالم هم باید بدانید که ظاهر و بوی دل و جگر، حقایق زیادی را در مورد سالم یا ناسالم بودن آن آشکار می کند. عواملی زیادی هستند که باعث افزایش کلسترول خون می شوند؛ رژیم غذایی، وزن و فعالیت فیزیکی، ژنتیک، سن و حتی جنسیت، همگی بر میزان کلسترول تاثیر می گذارند. در نتیجه، با اندازهگیری قد و وزنتان به این سرانجام میرسید که شاخص تودهی بدنی شما بالا است و به همین دلیل اضافه وزن دارید. برای مثال این رژیم می تواند مشروط به دنبال کردن اصولی در ۱ ماه تا ۴ کیلو وزن را به صورت طبیعی و سالم از دست بدهد.

نتایج یک تحقیق در این بررسی مشخص کرد که مصرف 60 گرم پروتئین آب پنیر برای 4 هفته و به صورت روزانه توسط زنان مبتلا به چاقی، میزان چربی کبد را به اندازه ی 20 درصد کاهش میده. همچنین میزان مصرف کلسترول غذایی در روز کمتر از ۲۰۰ mg است. 24- نوشیدن میزان کمی آب چغندر قرمز در روز به کاهش فشار خون در مبتلایان به پرفشاری خون کمک می کند. درنتیجه جریان خون کند یا حتی کاملا بسته می شود. اصلی ترین خطر کلسترول خون این است که رگ های خونی آنقدر تنگ می شوند که خون لخته شده و جلوی جریان خون را می گیرد.

بنابراین اگر این مشکلات را کنترل نکنید ممکن است دچار حمله یا سکته قلبی شوید، چشمتان ضعیف شود یا دچار بیماری های کبدی شوید. پس قبل از اینکه دیر شود باید هر دوی این دو عامل ریسک (فشار خون و کلسترول خون) را کنترل کنید. ✅ همچنین باید سطح فعالیت فیزیکیتان را افزایش دهید. VLDL) که بیشترین میزان تری گلیسرید را دارد. در این صورت برای اینکه آب بتواند با فشاری که می خواهید از شیلنگ بیرون بیاید، باید آب را تا بیشترین حالت باز کنید. هر روز زمانی را برای استراحت در نظر بگیرید و به خاطر داشته باشید کارکردن بیوقفه، بیشترین فشار را بر سلامتی شما وارد خواهد آورد.

وقتی که پوست سر به تعادل مناسبی از نظر چربی برسد، خواص ضد التهابی روغن پوست لیمو به درمان خارش و ریزش موی شما کمک خواهد کرد. شیلنگ باغچه را در نظر بگیرید. پس فقط درصورتی می توانید باغچه را آبیاری کنید که فشار آب را زیاد کنید و آب بتواند از آن همه اشغال و رسوب عبور کند. وقتی رگ خونی پاره می شود، مکان خوبی برای تحمع کلسترول های اضافه بدن به وجود می آید؛ یعنی فشار خون بالا و درنتیجه آن آسیب رسیدن به رگ های خون، باعث رسوب بیشتر کلسترول می شود. بهترین تمرینات آن هایی هستند که با هر حرکت، میزان ماهیچه های زیادتری در بدن را به کار می اندازند و حرکت می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید