بررسی سلامت تاب باغی دست دوم با 12 نکته ساده و مهم

تاب باغی دست دوم از موارد پر جستجوی باغ داران در اینترنت است . برای تست تاب باغی دست دوم، می‌توانید روی م

توسط مدیر سایت در 28 اسفند 1402

تاب باغی دست دوم از موارد پر جستجوی باغ داران در اینترنت است . برای تست تاب باغی دست دوم، می‌توانید روی مراحل زیر تمرکز کنید:

1. بررسی سطح ایمنی: ابتدا مطمئن شوید که تاب باغی در سطح ایمنی قرار دارد. بررسی کنید که زمین تاب باغی ثابت و پایه‌های آن استوار و قوی هستند. همچنین، مطمئن شوید که سیم‌ها و سیستم‌های بسته‌بندی درست و قابل اعتماد هستند.

2. بررسی ساختار و قطعات: با دقت تاب باغی را بررسی کنید و ببینید آیا هیچ قطعه شکسته یا خرابی وجود ندارد. بررسی کنید که پارچه تاب باغی سالم است و هیچ پارگی، سوراخ یا خراشی وجود ندارد. همچنین، سیستم‌های کشویی، فنرها و قطعات متحرک دیگر را نیز بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که به درستی عمل می‌کنند.

3. تست حرکت: تاب باغی را به طور کامل باز و بسته کنید و حرکت آن را تست کنید. مطمئن شوید که تاب باغی به طور یکنواخت و بدون مشکل حرکت می‌کند. بررسی کنید که آیا تاب باغی در هنگام باز و بسته شدن به طور صحیح قفل می‌شود و هیچ حرکت نامطلوبی وجود ندارد.

4. تست باربری: اگر امکانش وجود دارد، تست باربری را انجام دهید. این به شما کمک می‌کند تا تحمل و وزن مجاز تاب باغی را بررسی کنید. مطمئن شوید که تاب باغی برای وزن و تعداد افرادی که قرار است استفاده کنند، مناسب است.

5. تست ایمنی: حتماً از نظر ایمنی تاب باغی را تست کنید. مطمئن شوید که سیستم‌های بسته‌بندی، سیم‌ها و قطعات قفل‌ها به درستی کار می‌کنند و هیچ قسمتی تیز یا خطرناک روی تاب باغی وجود ندارد. همچنین، از صحت و کارکرد صحیح سیستم‌های ایمنی مانند دسته‌ها و بندها اطمینان حاصل کنید.

در هر صورت، اگر شما خودتان تخصص و تجربه کافی در زمینه تست تاب باغی ندارید، بهتر است با کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه مشورت کنید. آنها می‌توانند شما را راهدقیق‌تری در مورد تست و ارزیابی تاب باغی دست دوم راهنمایی کنند و به شما کمک کنند تا از سلامت و قابلیت استفاده از آن اطمینان حاصل کنید.


تاب فلزی باغی قیمت

تاب ویلایی کارکرده و دست دوم

یکی از بهترین گزینه‌ها برای ایجاد فضای شاد و تفریحی در باغ یا ویلا استفاده از انواع تاب‌ ها می‌ باشد. که اگر بودجه کافی در اختیار نداشته باشید ، خرید موارد دست دوم توصیه می شود . با افزایش سبک زندگی افراد در زمینه آپارتمان نشینی معمولاً از داشتن یک حیاط یا فضای باز محرومند و این افراد به دنبال گذراندن ساعت‌ هایی از روز را در یک ماه یا یک هفته در یک فضای سبزی مانند باغ یا ویلا می‌ باشند. بنابراین کم کم افراد به فکر خرید باغ یا ویلا در اطراف و حومه شهرها افتاده‌اند. و با سکونت در آن ها، تجهیز آن با انواع میز و صندلی و تاب‌ های باغی اولویت اصلی آن ها می‌باشد.

در این صورت می‌توانند لحظاتی را به دور از فضای شلوغ شهری در کنار خانواده در آرامش سپری کنند. و ذهن خود را ریکاوری کنید . و با روحیه ای شاداب به سراغ تفریحات جدید روید .

مقایسه انواع تاب باغی کارکرده

تاب های باغی د رانواع مختلفی از نظر جنس مواد اولیه تولید می شوند . جنس فلزی که شامل آهن و آلومینیوم . جس چوبی و جنس پلاستیک و پلیمری می باشند . هر کدام از این ها مزایا و معایبی دارند . اما در میان همه جنس آهنی بیشتر طرفدار دارد . این تاب ها استحکامشان سیار بالاست. و به راحتی دو یا سه نفر می‌توانند روی آنها تاب بخورند.

تاب های آلومینیومی نیز دسته دیگری از این تاب‌ ها می‌باشند. اما معمولاً قیمت‌ های بسیار بالایی دارند. از نظر ظاهری زیاد قابل شکل پذیری نیستند .و به طور کلی زیاد متقاضی ندارند. تاب‌ های پلیمری نیز از جنس پلاستیک فشرده می‌باشند که در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد. همچنین اگر از جنس‌های خوب استفاده شود تا به قوی و محکمی می‌باشد اما قیمتش بسیار بالا می‌ رود .

از طرفی نسبت به مورد‌ های فلزی استحکام کمتری دارد. هم چنین قیمت آن نسبت به تاب آهنی بسیار بالاتر است به همین دلیل متقاضیان زیادی ندارد.

نکات ضروری قبل از خرید تاب باغی دست دوم

برای انتخاب و خرید هر مدل تاب باغی دست دوم باید نکاتی را توجه کنید تا با خیال راحت آن را بخرید. و خیالتان آسوده باشد که این تاب مشکلی ندارد.

 1. کلیه بدنه  تاب باغی دست دوم رو وارسی کنید

  در وهله اول بررسی کنید که کلیه اتصالات سالم باشند و جای شکستگی نداشته باشد . این کارو با دست زدن و فشار روی قسمت‌های مختلف تاب بررسی کنید.

 2. روی تاپ بنشینید

  روی تاب باغی دست دوم  بنشینید و با سرعت تاب بخورید. و ببینید آیا زمان تاب خوردن حرکت به درستی انجام می‌شود و تاب لق لق نمی‌کند. اگر زمان تاب خوردن تاب بالا و پایین رود یا لق بزند، این ممکن است به خاطر این باشد که پایه‌ ها تراز نیستند. و یکی از پایه‌ها ممکن است کج باشد و این عیب بزرگی در تو است و باید اصلاح شود.

  تاب دو نفره باغی

 3. به رنگ تاب باغی کارکرده  دقت کنید

  توجه داشته باشید که رنگ تاب‌ ها باید از جنس کوره‌ای باشد. تا در برابر رطوبت و شرایط جوی مقاومت بالایی داشته باشد. روی رنگ‌ های مختلف تاب دقت کنید. اگر بخش‌ هایی از تاب دچار رنگ پریدگی شده باشد، ببینید زنگ زدگی نداشته باشد. توجه کنید اگر جایی از تاب دو رنگ بود که نشان می‌دهد که تا قبلاً رنگ شده و ممکن است محل رنگ شدگی آسیب دیده باشد و یا زنگ زده باشد.
  زنگ زدگی در صورتی که سطحی باشد مشکلی ندارد و با سمباده تراشیده می‌شود دوباره روی آن رنگ می‌خورد. اما اگر زنگ زدگی عمیق باشد برای آن رنگ خورده باشد بدون اینکه شما متوجه شوید تا از داخل دچار خوردگی می‌شود. و پس از مدتی از آن محل خم شده و می‌شکند.
  بلبرینگ‌ها و کلیه اتصالات را بررسی کنید که آسیب ندیده باشند.

تاب باغی دست دوم را از چه مغازه ای بگیرم

به طور کلی خرید کالا های دست دوم به نوعی ریسک است. و بهترین حالت این نوع خرید این است که شما از فردی مطمئن و آشنا خرید نمایید . که تازگی یک مبلمان باغی خریده و می‌خواهد به دلیل مهاجرت یا تغییر دکوراسیون آن را عوض کند. این بهترین حالت خرید کالای دست دوم می‌باشد. اما اگر فروشنده را نمی‌شناسید حتما خرید خود را به صورت حضوری انجام دهید. و تمام موارد را بررسی کنید.

در صورت عدم توجه به موارد ذکر شده ممکن است کار آسیب دیده و مشکل‌ دار دیگران را بخرید، ممکن است پس از مدتی استفاده متوجه مشکلات آن شوید که دیگر کسی پاسخگوی شما نخواهد بود.

تاب باغی دست دوم

قیمت انواع  تاب باغی کارکرده چطور تعیین می شود

قیمت تاب باغی دست دوم تا حد زیادی بستگی به نوع فروشنده و کیفیت و چگونگی نگه داشتن آن دارد . برای مثال اگر تاب باغی در حد نو باشد و زیاد استفاده نشده باشد. و یا اینکه زیاد استفاده شده باشد اما سالم باشد قیمتش بالاتر است . چرا که با یک رنگ ضد آب می‌توان آن را مثل روز اولش نو کرد. اما برای خرید وسایل دست دوم باید دقت شود که حتماً خرید به صورت حضوری انجام شود .و اجزای مختلف وسیله بررسی گردد.

چرا که ممکن است شکستگی‌ هایی در کار وجود داشته باشد و فروشنده بی‌ انصاف آنها را با چسب به هم بند کرده باشد. و پس از مدتی استفاده مشخص شود. یا ممکن است رنگ پریدگی‌ های شدید داشته باشد و زیر آنها زنگ زده باشد .و فروشنده آن ها را با یک اسپری روکش کرده باشد به طوری که رنگ پریدگی مشخص نباشد . به همین دلیل است که تمام وسایل آهنی دست دوم به شدت ارزان می‌ باشند. و اگر کسی قیمت بالایی برای آنها تعیین کرد معمولاً خریداری ندارد .

یا خرید آن به صرفه نیست . اما با کمی تحقیق و شناخت فروشنده معتبر ، به راحتی می‌توانید شما با خرید از یک تولیدی منصف و معتبر کار نو را با کمترین قیمت و بهترین کیفیت بخرید.

 



منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن